با بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک همراه باشید در ادامه مقاله پیرامون اینستاگرام و صفر تا صد تکنیک های راهیابی پست های اینستاگرام به اکسپلور توضیحاتی ارائه می گردد.

از جمله قابلیت های ویژه و بارز اکسپلور اینستاگرام می توان به تکامل یافتن، رشد کردن و به روز شدن مداوم آن اشاره نمود. همین ویژگی ها باعث شده تا افراد زیادی برای سرمایه گذاری روی این قابلیت اینستاگرام اقدام نمایند. بنابراین بسیاری از کسب و کار ها تلاش می کنند تا به این بخش از اینستاگرام دسترسی پیدا کنند چون می توانند بین افراد زیادی دیده شوند.

 معنی لغوی اکسپلور چیست؟

این کلمه از کجا می آید؟ اکسپلور یعنی کاوش کردن، به عبارت دیگر،کاربران می‌توانند مطالب مورد نظر و مورد نیاز خود را کاوش و جستجو کنند. افرادی که از اکسپلور اینستاگرام بازدید می نمایند حتما متوجه شده اند که صفحه اکسپلورر اینستاگرام از چند بخش تشکیل شده است که شامل تصاویر، عکس ها، ویدیو ها، IGTV و استوری هایی هستند که  به اشتراک گذاشته شده اند.

محتوای جذاب بخش اکسپلور اینستاگرام همواره در حال بروزرسانی می باشد بنابراین کاربران می‌توانند به طور پیوسته و مداوم محتوای جدید و به روز را مشاهده نمایند در ضمن اکسپلور اینستاگرام به این صورت عمل می کند که هر نوع محتوا یارسانه ای که شما بیشتر دوست داشته باشید آن را بیشتر به معرض نمایش می گذارد. به عبارت دیگر، شما در اکسپلور محتوایی را مشاهده می کنید که به آن علاقه مند هستید.

 اکسپلور در کجای اینستاگرام قرار گرفته است؟

شما وقتی وارد صفحه اینستاگرام می شوید می توانید صفحه اکسپلور اینستاگرام را باز ضربه زدن روی ذره بین پایین صفحه پیدا نمایید. همچنین در بالای صفحه اختصاصی اکسپلور نیز قابلیت هایی وجود دارد بدون اینکه شما نیاز داشته باشید که آنها را سرچ نمایید. اگر به بالای صفحه دقت کرده باشید دسته‌بندی‌هایی همچون ورزش، سفر، غذا موسیقی و … وجود دارد. بنابراین وقتی شما در نظر دارید هشتگ خاصی را جستجو نمایید یا آیدی فردی را جستجو نمایید همه این موضوعات با چیزی که شما سرچ کرده اید، تطبیق داده می شود.

اهمیت لباس زیر و نقش آن بر سلامت آقایان
مطالعه بیشتر

به طور مثال وقتی روی یکی از عکس های مربوط به آشپزی در بخش اکسپلور اینستاگرام ضربه می زنید؛ آن عکس به صورت ستونی نمایش داده می‌شود و سپس تمام عکس های مرتبط با آن در ادامه قرار می گیرند. شما برای اینکه بتوانید بقیه عکس ها و محتوایی از این موضوع را مشاهده نمایید فقط کافیست که  صفحه را به پایین اسکرول کنید. شاید برایتان جالب باشد اما باید بدانید که اکسپلور اینستاگرام هیچ شخصی شبیه به دیگری نمی باشد. اکسپلور یک قابلیت کاملا منحصر به فرد و خاص اینستاگرام محسوب می شود که با توجه به  سلیقه و علاقه هر شخصی، متفاوت می باشد. به این صورت که شما هر مدل یا هر نوع پستی را بیشتر مشاهده کنید یا لایک کنید، الگوریتم اینستاگرام در مراحل بعد آن ها را به شما بیشتر نشان می دهد. یعنی شما محتواهای مورد علاقه خود را بیشتر مشاهده خواهید کرد. اکسپلور به عنوان یکی از الگوریتم های اینستاگرام پست های نمایش داده شده را بر اساس علاقه کاربران و مخاطبان انتخاب می نماید.

محتوا و موضوعاتی که برای هر کاربر یا مخاطبین نمایش داده می‌شود بر اساس چند مورد به شرح زیر می باشد:

اکانت هایی که شخص آنها را به تازگی فالوو کرده است.

نحوه کار اکانت هایی که شخص فالوو کرده است و همچنین پست هایی که فرد تعامل بیشتری با آنها دارد.

افراد از طریق لایک کردن، سیو کردن و به اشتراک گذاشتن پست ها می توانند تعامل بیشتری با آنها برقرار کنند.

پست هایی که بسیار محبوب هستند و از تعامل بالایی برخوردار می باشند.

وقتی پست های شما وارد صفحه اکسپلور می شوند همین ورود مزیت های زیادی برای پیج شما به دنبال خواهد داشت به این صورت که افراد بسیار بیشتری می توانند پیج شما را مشاهده کنند حتی افرادی که شما را دنبال نمی کنند، همچنین میزان تعامل در نوع محتوا و مطالب پیج شما بالا می رود و تعداد فالورهایتان افزایش پیدا می کند. وقتی فردی یکی از پست های شما را در صفحه اکسپلور اینستاگرام مشاهده می کند این احتمال وجود دارد که به آن علاقه مند شود و همین موضوع می تواند باعث ورود به پروفایل و پیج شما شود و در نهایت پیج شما را فالو نماید. وقتی پست های شما در اینستاگرام قرار بگیرند این احتمال وجود دارد که افراد به شما بیشتر اعتماد کنند در نتیجه شما می توانید محصولات بیشتری از فروشگاه اینستاگرامی خود را به فروش برسانید.

برند بربری Burberry
مطالعه بیشتر

 برای این که بتوانید به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کنید باید مواردی را در نظر بگیرید، برخی از مهمترین اقداماتی که باید برای رسیدن به این صفحه خاص از اینستاگرام انجام دهید به صورت زیر می باشد:

1_ مخاطبان خود را بشناسید

با لحن و بیانی که مخاطبان شما دوست دارند و می پسندند با آنها صحبت کنید. شما باید پست های خود را متناسب با علایق مخاطبان خود تنظیم نمایید. به عبارت دیگر شما باید کاربران و مخاطبان دنبال شونده خود را بشناسید.

 2_تولید محتوای جذاب و به اشتراک گذاشتن آن

تولید محتوای جذاب یکی از روش های کاربردی برای جذب مخاطب و جلب توجه آنها می باشد. شما اگر مخاطب خود را به درستی بشناسید می دانید که باید چه نوع محتوایی را برای آنها تولید و به اشتراک بگذارید. محتوای که آنها به آن علاقه مند هستند و همین موضوع باعث می‌شود که میزان تعامل آن ها با پست های شما و صفحه پیج شما به طور چشمگیری افزایش پیدا کند.

 3_از فرمت های متفاوت برای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام استفاده کنید.

ریلزها یکی از امکانات جدید اینستاگرام می باشد که کاربران می توانند از آن استفاده کنند. قابلیت ریلز این امکان را به کاربران می دهد که فیلم های کوتاه ایجاد کنند و روی فیلم ها از افکت های تصویری و موزیک استفاده نمایند. با استفاده از ریلز اینستاگرام می توانید ویدئوهای 15 ثانیه ای تا یک دقیقه ای را ضبط و به آن ها جلوه های مختلفی همچون صدا، تصویر و موزیک اضافه کنید.

دلایل گرانفروشی دیجی کالا
مطالعه بیشتر

ریلزها یکی از راه های رسیدن به اکسپلور اینستاگرام هستند. ریلزها در بخش  فید اینستاگرام هستند و طرفداران بسیاری دارند.

4_مخاطبان را به تعامل بیشتر تشویق نمایید

شما با برگزاری انواع مسابقه در اینستاگرام یا جایزه دادن به افراد فعال می توانید آنها را به تعامل با پست های خود ترغیب نمایید. هرچه تعامل مخاطبان و کاربران با پست های شما بیشتر باشد، احتمال راهیابی پست های شما به صفحه اکسپلور هم بیشتر خواهد بود.

5_ از هشتگ های مناسب استفاده کنید

به طور مثال اگر شما در حوزه لباس و پوشاک فعال هستید و از پیج فروشگاهی در فضای اینستاگرام برخوردار می باشید، باید از هشتگ هایی استفاده کنید که با حوزه لباس و پوشاک مرتبط هستند.

همین موضوع باعث می‌شود تا افراد بیشتری شما را ببینند. در رابطه با هر حوزه ای که فعال هستید درباره آن هشتگ بگذارید چون باعث می شود که مخاطبان هدف شما تعیین و مشخص شوند.

 6_در ساعات مناسب پست بگذارید

شما باید در ساعتی از روز پست بگذارید که مخاطبان شما آنلاین هستند و به محض پست گذاشتن می توانند با پست شما تعامل برقرار کنند.

اگر در همان چند دقیقه ابتدایی که پست خود را آپلود می کنید افراد زیادی با پست شما تعامل برقرار نمایند این احتمال وجود دارد که پست شما به قسمت اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کند.

بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک

بازرگانی امی استوک بخش خرده فروشی را متوقف کرده است و به خاطر تشکر از همراهی دوستان در اینستاگرام خرده فروشی، در نظر دارد مجموعه آموزش های حرفه ای اینستاگرام، تلگرام و شبکه های اجتماعی را در پیج اینستاگرام خرده به ادرس https://www.instagram.com/emi.stock2/ بصورت پست های روزانه و هفتگی درج نمایید.

 

 

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!