گروه YKK یک گروه ژاپنی از شرکت های تولیدی است. گروه YKK به عنوان بزرگترین تولید کننده زیپ در جهان شهرت دارد. این شرکت تولیدی علاوه بر زیپ های با کیفیتی که تولید می کند، همچنین سایر محصولات چفت و بست ، محصولات معماری ، سخت افزار پلاستیک و ماشین آلات صنعتی را می سازد. در این مقاله به بررسی کلی محصولات تولیدی گروه YKK می پردازیم.

حروف اولیه YKK مخفف Yoshida Kōgyō Kabushiki gaisha (吉田 工業 株式会社 ، به معنای شرکت نولیدی یوشیدا و در زبان انگلیسی “Yoshida Manufacturing Corporation”) است، که نام اصلی این شرکت بین سال های 1945 تا 1994 بود. YKK اتصالات و محصولات معماری را در 109 تاسیسات YKK در 71 کشور جهان تولید می کند.

تاریخ

قبل از جنگ جهانی دوم

آنچه بعدا YKK شد در ابتدا به عنوان San-es Shokai عمل می کرد و توسط Tadao Yoshida در Higashi Nihonbashi ، توکیو در ژانویه 1934 تاسیس شد. این شرکت در بازاریابی محصولات چفت و بست تخصص دارد. در فوریه 1938 سان-شوکای به یوشیدا کوگیوشو تغییر نام داد. جنگ جهانی دوم تا سال 1939 در جریان بود و رویداد بزرگ بعدی تا فوریه 1942 به کار خود ادامه داد ، تا زمانی که این شرکت به عنوان یک شرکت محدود مجددا سازماندهی شد.

جنگ جهانی دوم
جنگ جهانی دوم

پس از جنگ جهانی دوم

در ژانویه 1946 ، این شرکت علامت تجاری YKK را ثبت کرد. در سال 1950 یک تغییر عمده تکنولوژیکی در این شرکت رخ داد ، هنگامی که این شرکت یک دستگاه زنجیره ای از ایالات متحده خریداری کرد که اجازه می داد فرآیند ساخت زیپ به صورت خودکار انجام شود. پیش از این زیپ های YKK با دست ساخته می شدند و از این رو در مقایسه با زیپ های خودکار خارج از کشور کیفیت پایین تری داشتند.

در مارس 1951 ، YKK مقر خود را به چا در توکیو منتقل کرد. در ماه مه 1955 ، یک کارخانه جدید در Kurobe واقع در تویاما افتتاح شد. در آگوست 1958 ، دفتر آن مجدداً به Taitō در توکیو منتقل شد. در این سال ، این شرکت همچنین نام تجاری جدید Conceal خود را که دندان زیپ ها را نشان نمی دهد ، معرفی کرد.

خارج از مرزهای ژاپن

در نوامبر 1959 شرکت تولیدی زیپ YKK با افتتاح اولین مکان خارج از کشوردر نیوزلند یک گام مهم دیگر در مسیر پیشرفت خود برداشت. اولین دفتر YKK در ایالات متحده در شهر نیویورک در سال 1960 افتتاح شد و در حال حاضر بزرگترین تامین کننده زیپ و سایر دستگاه های چفت کننده مانند دکمه های فشاری و دیگر مدل دکمه ها در این کشور است. با رشد شرکت ، هر مرحله از تولید داخلی را شامل ذوب برنج و رنگرزی پارچه را خودش انجام می داد.

تنوع بخشیدن

محصولات متنوع
محصولات متنوع

در نوامبر 1961 ، خط تولید این گروه متنوع شد تا محصولات آلومینیومی برای ساختمان ها را نیز شامل شود. در ژوئن 1963 ، این شرکت دوباره دفتر مرکزی خود را به چیودا ، توکیو ، محل فعلی شرکت منتقل کرد. در سال 1966 ، یک محصول جدید YZip معرفی شد ، یک زیپ بسیار قوی و با دوام برای شلوار جین. توسعه دستگاهی که زیپ YZip را بطور خودکار در روند دوخت شلوار جین قرار می دهد ، فروش را به ویژه در ایالات متحده افزایش داد.

در سال 1968 ، YKK اولین شعبه خود را در کاناد افتتاح کرد. دفتر مرکزی کانادایی آن در حال حاضر در مونترال واقع در کوبک است. در دهه خی 1970 این شرکت با راه اندازی سه کارخانه جدید در Utazu ، Kagawa در آوریل 1972 ، در Sanbongi ، Miyagi در ژوئن 1974 و در Yatsushiro ، Kumamoto در فوریه 1975 گسترش بیشتری یافت. YKK همچنین یک کارخانه تولید بست در سوازیلند افتتاح کرد. این شعبه ی شرکت برای تأمین کل منطقه واقع در قاره ی آفریقا ، از جمله ماداگاسکار و موریس ، رشد کرده است.

خط تولید

خطوط تولید بیشتری با اتصال دهنده های Quicklon (که گاهی اوقات Cosmolon نیز نامیده می شود) در دسامبر 1981 در دسترس قرار گرفت. گسترش بین المللی و محصول در طول دهه ی 1980 ادامه یافت ، ایت توسعه با ایجاد یک تجارت املاک در سنگاپور در دسامبر 1984 ، یک تجارت کشاورزی در برزیل در ژانویه 1985 ، و یک کارخانه در اندونزی در سپتامبر 1986 در تولید زیپ و قطعات آلومینیومی برای ساختمان ها انجام شد. این شرکت سرانجام در آگوست 1994 به YKK تغییر نام داد.

هزاره جدید

مدل های چسبی
مدل های چسبی

در ژوئیه 2000 ، این شرکت YKK Newmax Co. در دسامبر 2002 ، یک شرکت ماشین در سوژو ، چین تاسیس شد. در آوریل 2003 ، یک مرکز تحقیق و توسعه در هوکایدو ، ژاپن ایجاد شد. یک شرکت متخصص در فروش ، YKK Fastening Products Sales Inc در فوریه 2003 تاسیس شد. YKK AP Inc در اکتبر 2003 تاسیس شد و متخصص در محصولات معماری بود. به طور کلی ، این سازمان 111 شرکت وابسته را در 71 کشور جهان با 42154 کارمند اداره می کند. YKK توسط Outkast در آهنگ “So Fresh، So Clean” که در مارس 2001 منتشر شد ذکر شده است.

تثبیت قیمت

در 19 سپتامبر 2007 ، YKK از سوی کمیسیون اروپا به دلیل اجرای کارتل های تعیین قیمت جهانی و به اشتراک گذاشتن بازارها با سازندگان زیپ Prym and Coats ، بیش از 150 میلیون یورو جریمه شد. کت های بریتانیا و پریم آلمان نیز به دلیل مشارکت در رفتار کارتل به ترتیب 122.4 میلیون یورو و 40.5 میلیون یورو جریمه شدند. YKK در 27 ژوئن 2012 تجدید نظر خود را در دادگاه عمومی از دست داد. سپس در 5 سپتامبر 2012 درخواست تجدیدنظر در دیوان عدالت اروپا را مطرح کرد.

در اکتبر 2014 ، بخشی از جریمه توسط دادگاه عالی اروپا از 19.25 میلیون یورو به 2.79 میلیون یورو کاهش یافت.

محصولات

محصولات چفت و بست

محصولات چفت کننده اولین و هنوز مهمترین محصول YKK هستند. در YKK ، این شرکت بین بخش بست اسلاید ، بخش نساجی و محصولات پلاستیکی و بخش بست و دکمه Snap Fastener تمایز قائل می شود.

زیپ

زیپ ها
زیپ ها
فلز استاندارد

YZiP: زیپ فلزی ، با دوام فوق العاده برای شلوار جین

EverBright: زیپ فلزی ، ایجاد شده برای جذابیت بصری ، مقاوم در برابر خوردگی

Excella: زیپ فلزی ، صیقلی و آبکاری شده برای جذابیت بصری ، همچنین در رنگ های مختلف (نقره ای ، طلایی و روکش “آنتیک”

کویل استاندارد

مخفی: زیپ پلاستیکی سیم پیچ با عناصر پنهان (بدون دندان قابل مشاهده)

Vislon: زیپ پلاستیکی استاندارد – مقاوم

محصولات قلاب و حلقه

قطعات پلاستیکی شامل انواع گیره و سگک

دکمه های فشاری و انواع دیگر دکمه ، از جمله بست های محکم و دکمه های شلوار جین

در 26 آگوست 2013 ، YKK Corporation شکایت نقض حق ثبت اختراع را در ناحیه میانی جورجیا علیه Velcro USA Inc از منچستر ، نیوهمپشایر ، مربوط به یک نوار اتصال دهنده ای که در محصولات قالب گیری شده با فوم مانند بدنه بالشتک مورد استفاده برای صندلی خودرو استفاده می شود ، ثبت کرد.

محصولات معماری

استفاده از زیپ ها در شلوار جین
استفاده از زیپ ها در شلوار جین

محصولات آلومینیومی معماری شامل سیستم های فنستراسیون برای نمای بیرونی شیشه است. ورودی ساختارهای تجاری و نهادی ؛ پنجره های آلومینیومی و پنجره های مسکونی از دیگر محصولات این گروه است. این مرکز در آستل ، جورجیا ، ایالات متحده واقع شده است.

YKK AP America Inc. ورودی ها ، نمای مغازه ها ، دیوارهای پرده ای ، دیوار پنجره ها ، سایبان ها و درهای کشویی را برای ساختمان های اداری ، آسمان خراش های مسکونی ، مدارس ، استادیوم ها ، مراکز خرید و سازه های نهادی تولید می کند.

ماشین آلات و مهندسی

گروه ماشین آلات و مهندسی بر توسعه و تولید ماشین آلات ، تجهیزات و رنگ ها متمرکز است و به گروه YKK با بخش ماشین آلات اختصاصی ، بخش ماشین آلات صنعتی و بخش رنگ خدمت می کند.

و در آخر

از 31 مارس 2020 ، YKK دارای امکانات تولیدی در 72 کشور است. این شرکت توانسته است به خوبی در مدت کمتر از یک قرن فعالیت جای خودش را در میان انواع صنایع باز کند. به خصوص در زمینه ی تولید زیپ ها و دکمه ها برای برند های معتبر دنیا، تا جایی که اگر فروشنده ای بخواهد از محصولش تعریف کند یکی از مواردی که به آن اشاره می کند ویژگی دارا بودن زیپ های YKK در محصول است.

امیدواریم که با خواندن این مقاله هم اطلاعات جذاب دیگری را کسب کرده باشید.

همیشه سالم و سربلند باشید

آیا این پست برای شما مفید بود؟

امتیاز متوسط 0 / 5. تعداد: 0

اولین نفری باشید که رای میدهید.