با وبلاگ بازرگانی پوشاک اورجینال عمده امی همراه باشید در ادامه در مورد ولاگ و ولاگر توضیحاتی ارائه می گردد.

وبلاگ و وبلاگ نویسی

امروزه برخی از افراد به وبلاگ نویسی روی آورده اند، این افراد اشتیاق زیاد و قریه خوبی برای نوشتن دارد. اگر شما جز این دسته از افراد نیستید ولی در عین حال تمایل دارید که با مخاطبین خود در سوشال مدیا ارتباط برقرار کنید می‌توانید از ولاگ استفاده کنید.

 ولاگ vlog چیست؟

اگر نمیدانید که ولاگ چیست و ولاگر کیست، پیشنهاد میکنیم که تا انتهای این مقاله با ما باشید، در ادامه مطلب پیرامون این موضوع اطلاعاتی در اختیار شما کاربران گرامی قرار می گیرد. کلمه ولاگ مخفف شده دو واژه “ویدیو” و “ولاگ” است. ولاگ یک محتوای ویدیویی یا گزارش تصویری محسوب می شود.

در ولاگ شما ویدیو هایی آماده می نمایید که در آنها از موضوعات خاصی حرف میزنید بنابراین محتوای یک ولاگ می تواند صحبت کردن در خصوص یک محصول خاص یا حتی اتفاق ویژه ای باشد که شما تمایل دارید کاربران و مخاطبان خود را با بیانی ساده در جریان جزئیات قرار دهید.

همچنین به کمک ولاگ میتوانید هنر یا حتی آموزش هایی همچون موزیک و موسیقی را با دیگران به اشتراک بگذارید. به عبارت دیگر شما می توانید متناسب با علاقه مندی های خود و اینکه روی چه نوع آموزش هایی مسلط هستید، تمرکز نمایید و محتوای ویدیویی آماده و سپس آن را با دیگران به کمک ولاگ به اشتراک بگذارید. همانطور که بسیاری از بلاگرها هنرهای اجرایی خود مانند موسیقی یا حتی سفر رفتن یا گزارشات سفر خود را به کمک این نوع محتوا با دیگران به اشتراک می گذارند.

ولاگر کیست؟

البته یوتیوبرها اغلب از اصطلاح ولاگ استفاده می کنند. یوتیوبرها کسانی هستند که با یک ریتم منظم در حال تولید و انتشار انواع محتوا های تصویری می باشند.

بنابراین ولاگر به کسی گفته می شود که با استفاده از محتوای ویدیویی اقدام به برقراری ارتباط با مخاطبان خود می نماید، البته در نظر داشته باشید که یک محتوای ویدیویی زمانی می تواند محبوب و مورد توجه مخاطبانتان باشد که در تولید محتوای ویدیویی از یک نظم و استمرار برخوردار باشید و همچنین نوع محتوا یا موضوعات را متناسب با علایق مخاطبین خود انتخاب نموده باشید.

استایل چیست و چگونه استایل خود را بهبود ببخشیم؟
مطالعه بیشتر

تفاوت بلاگر و ولاگر

اما بلاگر و ولاگر چه تفاوتی باهم دارند؟ بلاگر ها همه نوع محتوایی تولید و منتشر می کنند البته بخش اعظمی از کار بلاگر ها مربوط به تولید محتوای متنی می باشد اما این افراد حتی محتوای تصویری نیز تولید می کنند. اما ولاگرها افرادی هستند که فقط محتوای ویدیوی تولید می نمایند.

نحوه انتشار ولاگ ها

ولاگ ها به دو شیوه مختلف تولید و منتشر می شوند. 1_ ولاگ هایی که در لحظه تولید و منتشر می شوند به عبارت دیگر محتوای ویژه در همان لحظه که تولید می شود با مخاطبین به اشتراک گذاشته می شود این نوع از ولاگری اغلب در فضای شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام به وقوع می پیوندد.

2_ در شکل دوم؛ ولاگ تهیه و قبل از انتشار و به اشتراک گذاشتن با سایرین، ویرایش می شود. یوتیوبر ها اغلب از این نوع شیوه ولاگ استفاده می‌کنند یعنی آنها محتوایی ویدیو را تولید و پس از ویرایش حرفه ای، آن را با مخاطبان مورد نظر خود به اشتراک می گذارند.

البته این نحوه تولید و انتشار ولاگ بستگی دارد که افراد چه سبکی از ولاگ را دوست دارند و همچنین در نظر دارند که محتوای ویدیویی خود را در کجا و چگونه به اشتراک بگذارند. لازم به ذکر است که شیوه دوم هم هزینه‌بر است و هم زمان بر؛ اما قطعا آنچه که به عنوان محتوای تصویری و ویدیویی منتشر می شود از کیفیت بهتری نسبت به ولاگ در نوع اول، برخوردار است.

 تفاوت میان محتوای ویدیویی و ولاگ

ولاگ و محتوای ویدیویی نیز با هم تفاوت هایی دارند به این صورت که در ولاگ راوی یا ولاگر اغلب یک نفر می باشد به طوری که دوربین بر روی وی تمرکز دارد. همچنین ولاگر اغلب در مورد زندگی شخصی و جزئیات آن محتوا تولید و آن را به اشتراک می گذارد.

در حالیکه محتوای ویدئویی می تواند به موضوعات مختلفی بپردازد و منحصرا روی یک فرد خاص متمرکز نباشد، همچنین آموزش یکی از اصلی ترین دلایل تولید محتوای ویدیویی است در حالی که بلاگرها هدفشان از تولید بلاگ سرگرم کردن مخاطب و نگه داشتن او در پیج خودشان می باشد.

الیاف لباس خود را بشناسید
مطالعه بیشتر

 آیا با تولید ولاگ می توان به کسب درآمد رسید؟

در حال حاضر بسیاری از افراد از طریق تولید ولاگ به درآمدهای خیلی خوبی رسیده اند اما باید در نظر داشته باشید که ساخت ولاگ در هر موضوعی و سپس انتشار آن و به اشتراک گذاشتن آن با دیگران صرفاً باعث کسب درآمد نمی شود. برای اینکه بتوانید از از طریق تولید ولاگ به درآمد برسید باید مواردی را مدنظر قرار دهید.

شما باید دارای ایده درست و هیجان انگیزی برای ولاگری باشید همچنین شما باید متناسب با جامعه هدف خود موضوع را انتخاب کنید ضمنا موضوع علاوه بر خاص و ویژه بودن باید مخاطب پسند هم باشد.

اگر می خواهید به عنوان ولاگر فعالیت نمایید باید اقدام به تولید محتوای ویدیویی به شکل منظم و مستمر نمایید بنابراین باید برای تولید انواع ولاگ وقت صرف نمایید. همچنین علاوه بر تولید ولاگ با کیفیت و جذاب شما باید در این موضوع نظم و استمرار هم داشته باشید.

 هدف شما از ولاگری چیست؟

اگر هدف شما از ولاگری معرفی یک برند یا محصول خاص می باشد قبل از هرچیز شما باید جامعه هدف خود را مشخص و علایق آنها را در نظر بگیرید همچنین باید در مورد رقیبان خود تحلیل کنید تا بتوانید با دید روشن تری وارد حوزه ولاگری شوید.

مخاطبان دوست ندارند که وقت خود را صرف تماشای یک ویدیو بی کیفیت نمایند بنابراین شما همواره باید تلاش کنید تا محتوایی تولید نمایید که علاوه بر کیفیت بالا، مخاطب پسند هم باشد.

در نظر داشته باشید که برای شروع یک کار جدید و اینکه وارد حوزه ولاگری شوید باید صبور باشید چون ممکن است در روزها و هفته ها و حتی ماه های آغاز به کارتان، طرفداران چندانی در پیج شما حضور نداشته باشند یا اینکه دنبال کننده جدید به پیج شما اضافه نشود با این وجود شما باید به کار خود ادامه دهید و در تولید محتوا ثابت قدم باشید.

 مراحل ساخت یک ولاگ

شما برای انتشار و آماده نمودن یک ولاگ به موضوع مناسب نیاز دارید و در مرحله دوم شما به یک دوربین وب کم یا یک گوشی موبایل با کیفیت نیاز دارید. در صورت امکان بهتر است که یک میکروفون نیز تهیه نمایید. در ضمن در نظر داشته باشید که برای فیلمبرداری به یک مکان ساکت، خوب و با پس زمینه نه چندان شلوغ نیز نیاز دارید.

راهنمای خرید پوشاک ، با توجه به تیپ شخصیتی خود لباس بپوشیم!
مطالعه بیشتر

اگر میخواهید قبل از اینکه ولاگ خود را انتشار دهید اقدام به ویرایش آن نمایید باید با یک ادیتور صحبت کنید یا اینکه باید خودتان مهارت این کار را بیاموزید. شما در هنگام تولید ولاگ باید مخاطبین خود را رصد نمایید و اینکه آنها تمایل دارند چه نوع محتوایی را در پیج شما مشاهده نمایند و به چه موضوعاتی علاقه مند هستند و از کدام لحن محتوایی های ویژه شما خوششان می آید، همگی این موارد می تواند شما را در تحلیل داده‌های موجود یاری رساند و اطلاعات مفیدی را برای تدوین و اجرای سایر ویدیو ها در اختیار شما قرار دهد. شما متناسب با علایق و استعدادهای خود می توانید اقدام به ساخت ولاگ های روزانه یا ولاگ های سفر یا ولاگ های تکنولوژی و آموزشی نمایید.

بازرگانی پوشاک اورجینال عمده امی

بازرگانی امی با سابقه ای بیشتر از یک دهه در زمینه فروش انواع پوشاک استوک اورجینال مردانه، زنانه و بچگانه و همچنین خرید بدون واسطه و مستقیم آن از برندهای خارجی این فرصت را برای مشتریان فراهم نموده است تا با قیمت های فوق العاده مناسب، پوشاک باکیفیت و مرغوب خریداری نمایند.

بازرگانی امی استوک بخش خرده فروشی فروشگاه امی استوک را متوقف کرده است ولی به خاطر تشکر از همراهی دوستان در اینستاگرام خرده فروشی، در نظر دارد مجموعه آموزش های حرفه ای اینستاگرام، تلگرام و شبکه های اجتماعی را در پیج اینستاگرام خرده به آدرس  https://www.instagram.com/emi.stock2/ بصورت پست های روزانه و هفتگی درج نماید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!