با وبلاگ بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک همراه باشید در ادامه پیرامون موضوع روش رسیدن به اکسپلور اینستاگرام توضیحاتی ارائه می گردد .

اگر صاحب کسب و کار اینترنتی در فضای اینستاگرام هستید و دوست دارید کار با الگوریتم اینستاگرام را یاد بگیرید تا بتوانید پست‌های خود را برای ورود به اکسپلور آماده نمایید با این مقاله همراه باشید. به نظر شما چرا بسیاری از کاربران تمایل دارند که پست های خود را در صفحات اکسپلور اینستاگرام با دیگران به اشتراک بگذارند؟  جواب خیلی ساده است چون هر پست با قرارگیری در صفحه اکسپلور  می‌تواند روند جذب مخاطب به پیج خود را چندین برابر نماید.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

چگونگی کار با الگوریتم های اینستاگرام نقش موثری در جذب میزان فالور شما و ورود پست های شما به اکسپلور اینستاگرام دارد. الگوریتم های اینستاگرام مجموعه ای از دستورالعمل ها هستند  که به رفتار کاربر در فضای اینستاگرام جهت می دهند و باعث می شوند که وی به هدف مورد نظر خود برسد. صفحه اکسپلور همان صفحه سرچ یا جستجو است که با آیکون ذره بین مشخص شده است. بسیاری از برندها و افرادی که در زمینه تجاری در فضای اینستاگرام مشغول به فعالیت هستند دوست دارند که پست های آنها در صفحه اکسپلور بیشتر دیده شود.

برای کاربران فضای اینستاگرام، اکسپلورر اینستاگرام یکی از بخش‌هایی کاربردی محسوب می‌شد.  چه زمانی و چگونه پست ها وارد اکسپلور اینستاگرام می شوند؟  اکسپلور اینستاگرام پست ها را بر اساس لایک ها و تعامل هایی که با کاربران دیگر دارید، به نمایش می گذارد.

به طور مثال شما به آشپزی علاقمند هستید  در این حوزه در فضای اینستاگرام مشغول به فعالیت هستید و از طرفی پست هایی را دنبال می‌کنید یا لایک می کنید که با حوزه مورد علاقه شما یکی هستند به عبارت دیگر شما با پست های مرتبط با حوزه آشپزی تعامل دارید.  بنابراین اینستاگرام متوجه این تعامل می شود و متوجه می شود که شما به چه پست هایی علاقه دارید، در نتیجه پست های مورد علاقه شما را به شما نمایش می دهد.

زمانی می توانید پست های خود را در اکسپلور اینستاگرام به نمایش بگذارید که کاربران با پست های شما تعامل خوبی برقرار کرده باشد و به آنها علاقه مند باشند در غیر این صورت احتمال اینکه پست های شما توسط کاربران در اکسپلور دیده شود، بسیار ضعیف است. چرا رسیدن ما به اکسپلور اینستاگرام اهمیت زیادی دارد و چرا بسیاری از کاربران تلاش‌ دارند تا صفحات آنها حتما در اکسپلور به نمایش در آید؟ با وبلاگ امی استوک همراه باشید در ادامه دلایل مربوط به اهمیت اکسپلور اینستاگرام را بیان می نماییم.

پارچه مخمل کبریتی
مطالعه بیشتر

دلایل اهمیت اکسپلور اینستاگرام چیست؟

افزایش تعامل با کاربران

یکی از دلایل اهمیت اکسپلور اینستاگرام، رسیدن پست ها به مرحله افزایش تعامل  می باشد به این صورت که با ورود صفحه اینستاگرام شما به اکسپلور کاربران می‌توانند آن را ببینند و در نتیجه تعامل کاربران با پست های شما افزایش پیدا می کند.

موضوع بسیار ساده است به این صورت که اگر کاربران از محتوای پست های شما خوششان بیاید قطعا آن را لایک می کنند و برای شما کامنت می گذارند. همچنین اگر پست های شما مفید و با ارزش باشد به احتمال زیاد آن را با دوستان و اعضای خانواده به اشتراک می گذارند و در برخی موارد پست های مورد علاقه خود را ذخیره می کنند تا در فرصت مناسب بتوانند دوباره به آن دسترسی داشته باشند.

افزایش فالورهای صفحه اینستاگرام

علاوه بر افزایش تعامل پست ها می توانیم به افزایش فالور های صفحه نیز اشاره کنیم، یعنی اگر پست های صفحه اینستاگرام شما در اکسپلور نمایش داده شود و بتواند نظر کاربران را جلب نماید به احتمال زیاد آنها وارد صفحه اینستاگرام شما می شوند و همین موضوع باعث می شود که کاربران با سایر پست های شما تعامل برقرار کنند. به عبارت دیگر کاربران صفحه شما را دنبال می کنند بنابراین بهتر است که پست های خود را با محتوای مورد علاقه کاربران تطبیق دهید تا به اکسپلور راه پیدا کنند.

فالور هایی که در اکسپلور، پست های شما را می بینند و با آنها تعامل برقرار می کنند به قدری زیاد می شوند که دیگر نیازی به تبلیغ برای پیج خود و کسب و کار خود نخواهید داشت. پس برای افزایش تعامل پست ها و افزایش فالوور های صفحه، پست های شما باید به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کند.

جذب مشتری،عرضه محصولات و فروش بالای محصولات

یکی دیگر از مواردی ورود پست به اکسپلور اینستاگرام که بسیار مهم و ارزشمند تلقی می شود؛ افزایش مشتری و فروش محصولات در حوزه کسب و کارهای اینترنتی می باشد. اگر در فضای اینستاگرام صاحب کسب و کار اینترنتی هستید و محصولات یا خدماتی را در این فضا ارائه می دهید قطعاً با ورود پست های شما به اکسپلور، کاربران بیشتری آن را میبینند و همین افزایش بازدید می‌تواند یک نوع بازاریابی و تبلیغات خوب برای صفحه پیج شما باشد.

برندسازی

یکی دیگر از دلایل اهمیت ورود پست ها به اکسپلور،  برند سازی می باشد. بسیاری از کسب و کارهای حوزه اینستاگرام همواره در تلاش هستند نام محصول و صفحه خود را به کاربران نشان دهند و به عبارت دیگر به نوعی برندسازی برسند. در بسیاری از مواقع کاربران برای تبلیغات یا معرفی محصول خود مجبور هستند مبلغ زیادی را به عنوان تبلیغات هزینه نمایید در حالی که با ورود پست های آنها به اکسپلور دیگرلازم نیست هزینه ای بابت تبلیغات پرداخت گردد، فقط باید به طور مداوم، منظم و مستمر روی صفحه اینستاگرام خود کار نمایید تا کاربران همواره صفحه شما را فالوو نموده و به محتوای پست های شما دسترسی داشته باشند.

با 99 هزار تومان یک کیلو لباس بخر
مطالعه بیشتر

گام های طلایی رسیدن به اکسپلور اینستاگرام

با ما همراه باشید در ادامه تکنیک ها و گام های طلایی رسیدن به اکسپلور اینستاگرام را بیان می کنیم.

مخاطبان هدف خود را بشناسید

در مرحله اول باید مخاطبان هدف خود را بشناسید. چه کسانی به محتوای پست های شما علاقه مند هستند. اگر دارای یک فروشگاه اینترنتی در فضای اینستاگرام هستید و به دنبال فروش محصولات یا خدمات خود هستید بهتر است که مخاطبان هدف خود را شناسایی نمایید تا بتوانید متناسب با نیاز آنها محصولات یا خدمات خود را به فروش برسانید.

زمان انتشار پست و استوری

در مرحله دوم باید تعیین نمایید که چه زمانی برای انتشار پست یا استوری های شما مناسب است. انتخاب زمان درست برای انتشار پست و استوری های شما می تواند باعث افزایش تعامل کاربران با پست ها شود. هرچه تعامل کاربران با صفحه اینستاگرام شما بیشتر باشد قطعاً زمینه برای ورود پست های شما به اکسپلور اینستاگرام فراهم می شود. زمان بندی مناسب برای درج پست ها در صفحات اینستاگرام متناسب با نوع مخاطبان شما متفاوت خواهد بود پس بنابراین متناسب با نوع مخاطبانتان می توانید پست های خود را در اینستاگرام درج نمایید.

از پست های انگیزشی استفاده کنید

از پست ها و استوری های انگیزشی استفاده نمایید که تا حد زیادی مرتبط با حوزه کسب و کار شما باشد. البته بهتر است که پست ها حالت انگیزشی داشته باشد تا کاربران را جذب و حس خوبی به آنها منتقل نماید. استوری و پست های انگیزشی اغلب مورد پسند کاربران هستند تا جایی که آن را با دیگران به اشتراک می گذارند . همین موضوع باعث افزایش تعامل شما و کاربران با یکدیگر می شود.

 از پست هایی که در اکسپلور اینستاگرام وجود دارد، الگو بگیرید

به اکسپلور اینستاگرام سر بزنید ببینید افرادی که در حوزه کسب و کار مرتبط با کسب و کار شما مشغول به فعالیت هستند از چه روش هایی برای تولید پست ها و استوری ها استفاده می کنند . ببینید آنها چگونه توانسته اند شانس ورود خود به اکسپلور اینستاگرام را افزایش دهند.

نکات ضروری برای خرید لباس به صورت آنلاین
مطالعه بیشتر

 تولید ویدیو های بلند و انتشار آن ها در IGTV

تجزیه و تحلیل داده های اینستاگرام نشان داده است که کاربران تعامل بسیار خوبی با ویدیو های بلند برقرار می کنند به طوری که بخش زیادی از ویدیو های راه یافته به اکسپلور، جزو ویدیو های بلند محسوب می شوند.

 با کاربران و مخاطبان خود تعامل داشته باشید

هر چقدر تعامل کاربران با پست های صفحه اینستاگرام شما بیشتر باشد، شانس شما برای حضور در اکسپلور اینستاگرام بیشتر خواهد شد. به طور مثال برای افزایش تعامل با کاربران می‌توانید پاسخ کامنت ها را بدهید.

کاربران را ترغیب نمایید تا پست های شما را با دیگران به اشتراک بگذارند

به طور مثال برگزاری جشنواره های تخفیفی یکی از مواردی است که باعث می‌شود کاربران پست های شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. این را در نظر داشته باشید که هر چقدر کاربران نسبت به صفحات اینستاگرام شما وفادارتر باشند، کامنت می گذارند و پست های شما را ذخیره می کنند. در نتیجه احتمال ورود پست های شما به اکسپلور اینستاگرام افزایش پیدا می کند.

 صفحه اینستاگرام خود را آنالیز نمایید

به کمک ابزار آنالیز اینستاگرام به تجزیه و حلیل بپردازید که چه تعداد از پست های شما وارد اکسپلور شده اند و چه ویژگی هایی داشته اند.

برگزاری مسابقات اینستاگرامی

برگزاری مسابقات در فضای اینستاگرام باعث افزایش تعامل کاربران با صفحات شما می شود. هرچقدر جوایز مسابقه بهتر باشد قطعاً کاربران بیشتری در این مسابقه مشارکت خواهند کرد. همین افزایش تعامل صفحه باعث افزایش فروش محصولات شما می شود. چون کاربران زیادی صفحات شما را دنبال می کنند و زیر پست های شما کامنت می گذارند. اشتراک گذاری صفحات شما توسط کاربران شانس پست های شما را برای ورود به اکسپلور اینستاگرام افزایش می دهد.

 از هشتگ استفاده کنید

از جمله مواردی که می تواند باعث افزایش بازدید پست های شما شود استفاده از هشتگ، تک افراد و لوکیشن است.

 قالب پست و استوری مختص به خود را طراحی کنید

قالب اینستاگرام شما باید خاص و منحصر به فرد باشد تا کاربر بداند که این قالب مربوط به صفحه اینستاگرام شما می باشد. در این صورت کاربران با دیدن پست ها و استوری های شما با آن تعامل برقرار می کنند. همه این موارد احتمال ورود پست های شما به اکسپلور اینستاگرام را افزایش می دهد.

 

آیا این پست برای شما مفید بود؟

امتیاز متوسط / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که رای میدهید.