با وبلاگ بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک همراه باشید در ادامه پیرامون موضوع گوگل تگ منیجر و اهداف و کاربرد آن توضیحاتی ارائه می گردد.

تاریخچه گوگل تگ منیجر

گوگل تگ منیجر در سال ۲۰۱۲ دستخوش تغییرات زیادی شد زمانی که این ابزار برای اولین بار در دسترس کاربران قرار گرفت کار کردن با آن چندان آسان نبود اما با گذشت زمان، بسیاری از ویژگی ها و قابلیت های آن ساده تر و خلاصه تر شد. البته لازم به ذکر است که برای کار کردن با گوگل تگ منیجر باید با برخی از اصول و مقدمات آن آشنا باشید.

مطلب را با یک مثال آغاز میکنیم گوگل تگ منیجر همانند محیط وردپرس است به این صورت که کاربر بدون نیاز به دستکاری کد های صفحات سایت، مطالب خود را منتشر و ویرایش می نماید. بنابراین کاربران از طریق گوگل تگ منیجر می توانند بدون نیاز به تغییر کد صفحات وب سایت، کدهای مورد نظر یا همان تگ ها را وارد نمایند.

 هدف گوگل تگ منیجر یا GTM چیست؟

گوگل تگ منیجر یک محیط کار پسند و آسان را فراهم می آورد تا مدیریت کد هایی که باید برای استفاده از پلتفرم های آنالیز مثل گوگل آنالیتیکس در صفحات مختلف وبسایتتان قرار بدهید، به سادگی انجام گیرد. البته بسیاری از پلتفرم های آنالیتیکس دارای تگ منیجر مختص به خود هستند. گوگل تگ منیجر دارای یک ظرف یا container است  که خودتان می توانید آن را در صفحه وب سایت تان قرار دهید سپس کد های html و جاوا اسکریپتی که از طریق محیط کاربری تگ منیجر تعریف می کنید، از طریق این ظرف اجرا خواهد شد.

گوگل تگ منیجر یک ابزار قدرتمند برای بازاریابی

برای موفقیت در هر نوع کسب و کاری قطعاً باید با شیوه ها و روش های نوین بازاریابی آشنا باشید. اگر از یک کسب و کار اینترنتی برخوردار هستید باید نسبت به رفتار مشتریان خود شناخت داشته باشید  با تحلیل رفتار آنها اطلاعات لازم را می توانید کسب نمایید. شما باید متناسب با علایق، نیازها و خواسته های مشتریان، محصولات و خدمات فروشگاه اینترنتی خود را ارائه نمایید.

بزرگترین فروشگاه های اینترنتی جهان
مطالعه بیشتر

یکی از همین ابزاری که به وسیله آن می توانید اطلاعاتی خوبی از کاربران وب سایت خود جمع آوری نمایید، گوگل تگ منیجر است. وقتی وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ می شوید با انواع ابزارهای آنلاین و دیجیتال سر و کار دارید. بنابراین برای اینکه در بازاریابی و فروش محصولات تان به موفقیت برسید باید در مرحله اول به نیازها و رفتار مشتریان توجه داشته باشید چون با تحلیل درست این اطلاعات می توانید محصولات مورد نیاز آنها را در فروشگاه خود قرار دهید. شما با ابزارهای زیادی می توانید اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایید ابزارهایی همچون پرسشنامه، بررسی نظرات مشتریان، استفاده از گوگل تگ منیجر و استفاده از گوگل آنالیتیکس.

نحوه استفاده از گوگل تگ منیجر

گوگل تگ منیجر یک ابزار رایگان گوگل محسوب می‌شود که با قرار دادن چند خط کد در سایت مورد نظر می توانید اطلاعات و داده های مورد نظر خود را از طریق گوگل انالیتیکس به دست آورید. به عبارت دیگر، با استفاده از گوگل تگ منیجر به عنوان یک ابزار قدرتمند، شما می توانید اطلاعات دقیق تری از سایت خود کسب نمایید. یکی از مزایای استفاده از گوگل تگ منیجر نیز این است که هیچ تغییری در کدهای سایت شما رخ نمی دهد و شما هم برای این که بتوانید اطلاعات لازم را از رفتار مشتریان جمع آوری نمایید نیازی به تغییر کد های سایت خود ندارید.

مزایای گوگل تگ منیجر

کدنویسی برای تمام صفحات سایت، نیاز به صرف زمان و هزینه دارد. در سایت های بزرگ کد نویسی یک کار سخت و طاقت فرسا محسوب می شود. در این مواقع گوگل تگ منیجر به کمک شما می آید به این صورت که بدون تغییر یا دستکاری در کدهای سایت، می توانید کدهای تگ منیجر را در سایت وارد نمایید. همچنین می توانید این تگ ها را به وسیله گوگل آنالیتیکس مدیریت نمایید.

وب سرویس محاسبه رتبه الکسا وب سایت شما
مطالعه بیشتر

به وسیله گوگل تگ منیجر می توانید قبل از انتشار کدها به اصلاح و ویرایش آن ها بپردازید و عملکرد آن ها را در قسمت پیش نمایش گوگل تگ منیجر مشاهده نمایید. به کمک گوگل تگ منیجر به روزرسانی سایت، نصب افزونه ها و تغییر رابط کاربری به سهولت انجام می گیرد.

همچنین می توانید مدیریت کاربران و امکان تعیین سطح آن ها را مشخص نمایید اینکه کدام کاربران می توانند بر روی وب سایت و تگ منیجرها تغییرات را اعمال کنند، به وسیله گوگل تگ منیجر امکان پذیر می باشد.

بعد از اینکه از گوگل تگ منیجر استفاده نمودید و آن را منتشر کردید نگران ذخیره تغییرات قبلی نباشید چون تگ منیجر آنها را در آرشیو ذخیره می نماید و شما می توانید هر وقت خواستید به نسخه قبلی بازگردید و آن را اجرا نمایید. گوگل تگ منیجر بسیاری از تگ های مهم را به صورت پیش فرض در اختیار شما قرار می دهد حتی اگر شما کد نویسی بلد نباشید البته این امکان نیز وجود دارد که شما تگ ها را ویرایش نمایید یا آن ها را تغییر دهید.

تگ های مورد استفاده از نظر امنیتی مشکلی ندارند و خللی به امنیت وب سایت شما وارد نمی کنند. همچنین با استفاده از ردیابی خودکار رویدادها در گوگل تگ منیجر می توانید به داده هایی همچون بازدید مشتریان از صفحات، تعداد کلیک بر روی لینک ها و صفحات مورد علاقه کاربران و … دسترسی داشته باشید.

سایر کاربردهای گوگل تگ منیجر

به وسیله گوگل تگ منیجر می توانید گوگل آنالیتیکس را نصب نمایید. همچنین می توانید کدهای مورد نیاز را در هدر سایت قرار دهید. علاوه بر موارد ذکر شده شما می توانید تگ های خاص را به صفحات مختلف سایت بدون نیاز به کد نویسی و مراجعه به کدها اضافه نمایید. همچنین ردیابی رویدادهای مختلف، انتقال اطلاعات به گوگل آنالیتیکس و سایر ابزارهای تحلیلی و تاییدیه سرچ کنسول گوگل به کمک گوگل تگ منیجر امکان پذیر می باشد.

دلایل گرانفروشی دیجی کالا
مطالعه بیشتر

در مجموع باید بگوییم که گوگل تگ منیجر یک ابزار کاربردی، ساده و رایگان است که کاربر به کمک آن می تواند یک سری کد در صفحات وب سایت خود قرار دهد. با این کار می توانید به اطلاعاتی از مشتریان دست پیدا کنید و از نحوه تعامل آنها با وب سایت خود باخبر شوید. گوگل تگ منیجر مکمل گوگل آنالیتیکس محسوب می شود با این وجود تفاوت هایی با هم دارند.

 

 

 

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!