با وبلاگ بازرگانی پوشاک اورجینال عمده امی همراه باشید در ادامه مقاله پیرامون روسری های ترند سال 2022 توضیحاتی ارائه می گردد. قبل از اینکه در مورد این موضوع صحبت کنیم نگاهی کوتاه و مختصر بر تاریخچه روسری خواهیم داشت.

تاریخچه روسری

با نگاهی کوتاه به تاریخچه روسری متوجه خواهید شد که این پوشش از قدمت بسیاری در تاریخ پوشاک برخوردار است به طوری که در فرهنگ های مختلف از روسری استفاده شده است. با گذشت زمان در طرح، جنس و رنگ این پوشش تغییراتی متناسب با هر منطقه، ایجاد شده است. با این وجود، در مناطق سردسیر مختلف جهان از روسری برای محافظت از سر و همچنین در مناطق گرمسیر روسری به عنوان یک محافظ در برابر نور خورشید مورد استفاده قرار می گیرد.

خاستگاه روسری

در مورد زادگاه روسری و نحوه پیدایش آن به صنعت پوشاک باید بگوییم که روسری به عنوان پارچه‌ای پوشاننده از زمان ظهور پارچه وجود داشته است. همچنین کلمه روسری در قرن هیجدهم به وجود آمد و در کنار آن کلمه پشمینه ظهور پیدا کرد که به شال های بزرگ شرقی گفته می شد.

خاستگاه روسری به مصر باستان و ملکه نفرتیتی برمی گردد. در رم باستان مردان از روسری به عنوان پارچه عرقگیر استفاده می کردند به این صورت که برای خشک کردن عرق و خنک نگه داشتن بدن از آن استفاده می کردند. همچنین در خاور دور نیز بستن روسری برای نشان دادن درجه شخصیت های نظامی مورد استفاده قرار می گرفت. طی تحقیقات مورخان و باستان شناسان بیش از 200 سال پیش از میلاد، سربازان ارتش تراکوتا از روسری هایی با طرح ها و تزئینات متفاوت به شیوه های متفاوتی استفاده کرده اند.

خرید تیشرت; 10 معیار خرید تیشرت
مطالعه بیشتر

روسری یک هدیه عجیب برای ژوزفین (همسر ناپلئون بناپارت) محسوب می شد وقتی که ناپلئون آن را به وی هدیه داد. با این وجود با گذشت زمان تمایل ژوزفین به خرید روسری بیشتر شد تا جایی که وی حدود 400 روسری خرید بود.

شال های کشمیری

در قرن نوزدهم در کشمیر شال هایی با طرح های معروف بته جقه و پیزلی به وجود آمدند. به این خاطر نام شال های کشمیری به طرح پیزلی معروف شده بود چون شهر پیزلی اولین شهری بود که شال های شبیه به شال های کشمیری را تولید کرد.

شال های پیزلی آنقدر محبوب شدند که ملکه ویکتوریا در سال 1842 یکی از آنها را خریداری نمود. همچنین در دهه  1920 میلادی ملکه ویکتوریا در برخی از موقعیت ها از روسری استفاده می کرد.

تولید ابریشم در شرق

با تولید ابریشم در شرق زمینه برای تولید انواع اکسسوری های ابریشمی فراهم شد به طوری که برند لیبرتی آو لاندن شروع به تولید انواع روسری های ابریشمی نمود که بسیار محبوب و پرطرفدار بود. با گذشت زمان و پیشرفت های ایجاد شده در صنعت چاپ بر روی روسری های طرح های متنوع و زیبایی ایجاد شد.

خانه مد فرانسه

برند هرمس در سال 1937 اقدام به وارد کردن ابریشم چینی کرد تا از آن در تولید روسری های مربعی شکل زیبا و پر زرق و برق استفاده کند. یکی از دلایل محبوبیت روسری های برند هرمس را می توانیم به علاقه بازیگرانی همچون آدری هپ بورن و گریس کلی به پوشیدن روسری های شیک و لوکس این برند در نیویورک و موناکو نسبت دهیم. با گذشت زمان برندهای بیشتری اقدام به تولید روسری نمودند که در برخی از موارد علاوه بر نقش کاربردی آن به عنوان ابزاری برای تبلیغات نیز محسوب می شد. باید میان روسری و شال تفاوت قائل شد. بانوان متناسب با موقعیت ها و استایل های مختلف از انواع روسری و شال استفاده می کنند.

نحوه استایل نمودن انواع بوت با شلوار
مطالعه بیشتر

در حال حاضر متناسب با تغییر فصول، موقعیت های مختلف و استایل های متفاوت روسری های مختلف و متنوع در طرح های شیک و لوکس تولید و روانه بازار پوشاک شده اند. روسری مانند سایر اکسسوری ها و لوازم جانبی از قبیل کیف های دستی و جواهرات تزئینی در کالکشن های مختلف برندها جا خوش کرده است در ادامه به معرفی تعدادی از روسری های ترند 2022 می پردازیم.

روسری های ترند 2022

در حال حاضر روسری های مربعی، مثلثی و مستطیلی شکل جزو ترند و مد روز محسوب می شوند. هر کدام از این روسری ها با استایل ها و موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

مدل پلیسه ای شال و روسری

یکی از مدل های محبوب شال و روسری در سال 2022، مدل پلیسه ای هستند که در طیف های رنگی متنوع روانه بازار پوشاک شده اند. این مدل با هر نوع لباس و پوششی قابلیت ست شدن دارد. اغلب روسری و شال های مدل پلیسه از پشم تهیه شده اند و برای استایل های خیابانی گزینه مناسبی محسوب می شوند.

شال و روسری های ساتن

در حال حاضر روسری های ساتن به یک انتخاب محبوب و مورد پسند بسیاری از استایل های بانوان تبدیل شده است. استفاده از این مدل روسری و شال، استایل شما را شیک و زیبا جلوه می دهد.

روسری های نخی

روسری های نخی بزرگ و کوچک بسیار محبوب هستند و به خوبی بر روی سر قرار می گیرند. در حال حاضر روسری های نخی بزرگ ترند روز محسوب می شوند و با مانتوهای رنگ روشن و تیره قابلیت ست شدن دارند.

بازار تاناکورای مهاباد کجاست؟
مطالعه بیشتر

روسری با طرح های بزرگ چاپی

امروزه روسری هایی با طرح های گلدار و طرح های چاپی جزو ترند روز محسوب می شوند به طوری که طرح برجسته، گل های چاپی و گل های آبرنگی جزو طرح های محبوب روسری و شال به شمار می رود.

بازرگانی پوشاک اورجینال عمده امی

بازرگانی عمده امی مجموعه ای فوق العاده متنوع از پوشاک اورجینال و استوک (نو) را به صورت عمده به مشتریان عرضه می نماید. بازرگانی امی طیف وسیعی از پوشاک استوک مردانه، زنانه و بچگانه را از بهترین و معتبرترین برندهای جهانی پوشاک خریداری و آنها را به طور مستقیم و بدون واسطه وارد بازار پوشاک ایران می نماید. یکی از ویژگی های بارز پوشاک استوک کیفیت بالا نسبت به قیمت پایین آن است. مطمئنا مشتریان به دنبال خرید لباس های باکیفیت، خوش دوخت و خوش طرح و رنگ هستند، تمام این خصوصیات در پوشاک بازرگانی امی به وضوح قابل مشاهده می باشد. خرید متفاوت و مقرون به صرفه پوشاک باکیفیت و مرغوب را از بازرگانی پوشاک عمده امی تجربه نمایید.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!