شبکه های اجتماعی و ورود آنها به زندگی ما انسان ها باعث شده که نحوه کسب و کار و کسب درآمد نیز دچار تغییراتی شود. امروزه شاهد راه‌اندازی انواع فروشگاه های آنلاین در شبکه اجتماعی هستیم. در شبکه اجتماعی پرطرفدار و محبوب اینستاگرام  افراد زیادی اقدام به راه اندازی فروشگاه های آنلاین همچون فروشگاه پوشاک، فروشگاه لوازم و وسایل آرایشی و بهداشتی و لوازم خانگی هستیم همچون در این شبکه فروشگاه های خدماتی نیز مشغول به فعالیت هستند. راه اندازی فروشگاه گل و گیاه آنلاین نیز از جمله کسب و کارهایی است که در شبکه اجتماعی اینستاگرام به وفور قابل مشاهده است.

با ما همراه باشید در ادامه مقاله پیرامون راه اندازی فروشگاه گل و گیاه آپارتمانی و همچنین نحوه راه اندازی پیج فروشگاهی صحبت می کنیم. البته در آغاز مقاله به معرفی چند نوع از گل های آپارتمانی می پردازیم و سپس در مورد روش های راه اندازی فروشگاه آنلاین توضیحاتی ارائه می گردد.

در ابتدا باید بگویم که نگهداری گلهای آپارتمانی آسان است به این صورت که رسیدگی کمی می خواهند و در عین حال بسیار جالب و جذاب هستند. گیاهان آپارتمانی باعث تصفیه هوای محیط می شوند به این صورت که مواد سمی داخلی بعضی از وسایل را جذب و از محیط خارج می کنند. همچنین به عنوان یک وسیله دکوری به محیط خانه جلوه زیبایی می بخشند.

چند نمونه از گل های آپارتمانی

 کراسولای نقره ای

این گیاه رشد بسیار آرامی دارد و همچنین از عمر نسبتا طولانی برخوردار است. با قرار دادن داخل این نوع گل در گلدان زیبا می توانید جلوه زیبایی به دکوراسیون منزل ببخشید. این گیاه آب زیادی مصرف می کند و نور زیاد و دمای معمولی اتاق را ترجیح می دهد.

فیکوس

در مورد گیاه فیکوس باید بگوییم که این نوع گیاه آپارتمانی از رشد بسیار سریعی برخوردار است به طوری که به یک درخت دو متری در گلخانه ها تبدیل می شود. اگر این گیاه را می پسندید می توانید نمونه کوچک آن را تهیه نمایید به این صورت که فیکوس الاستیکا را هرس نمایید و ساقه های بلندش را به شکل بوته در آورید. برگ های سبز  و درخشان این گیاه جذابیت خاصی دارند. زمانی باید اقدام به آبیاری گیاه کنید که سطح خاک خشک باشد. این گیاه آپارتمانی در شرایط نوری متوسط تا شدید و دمای اتاق در محدوده ۱۵ تا ۲۷ درجه سیلسیوس رشد می کند.

 شبدر

این نوع گیاه آپارتمانی دارای برگ های بسیار درخشانی است. همچنین گل های سفیدی بر روی ساقه های بلندش می روید. این گیاه نور زیاد را ترجیح می دهد. البته این نور باید غیر مستقیم یا فیلتر شده به گل بتابد. بهتر است که این نوع گیاه هفته ای یکبار آبیاری شود به طوری که خاک در فاصله بین دو آبیاری کمی خشک باشد.

رتبه گوگل چیست؟
مطالعه بیشتر

 گندمی عنکبوتی

یکی از گیاهان آپارتمانی جذاب و در عین حال عجیب گیاه گندمی عنکبوتی می باشد. این گیاه سالیان سال است که جزو گیاه های پرطرفدار خانگی محسوب می شود. البته گیاه گندمی عنکبوتی انواع مختلفی دارد می‌توانید از نوع ریخته آن استفاده کنید. در این نوع گیاه، برگ های انبوه گیاه به سمت پایین سرازیر می شود و جلوه زیبایی به خانه و گلدان می دهند.

 ‏سانسوریا

نگهداری این نوع گیاه آپارتمانی بسیار راحت است و از برگ های متنوعی برخوردار است که به صورت عمودی رشد می کند و برخی از برگ هایش دارای لبه های سفید یا زرد رنگ هستند. این گیاه دارای گل‌های سفید کوچکی است که خیلی کم و به ندرت شکوفه می دهند. سانسوریا جز گیاهان آپارتمانی محسوب می شود که در هر شرایط نوری رشد می کند. باید خاک و محیط برای رشد این گیاه کاملا خشک باشد و دمای اتاق از یک دمای مناسب برخوردار باشد.

شیپوری یا اسپاتی فیلوم

این گیاه جزو گیاه های آپارتمانی محسوب می‌شود که بسیار راحت رشد می کند و دارای شکوفه های سپید زیبای خمیده و برگ های تیره می باشد. این گیاه آپارتمانی برای رشد به رطوبت پایین و نور کم احتیاج دارد. بنابراین شما می توانید در اتاق کم نور نیز از این گیاه محافظت نمایید. همچنین این گیاه خاک مرطوب را ترجیح می‌دهد و برای نگهداری از آن دمای اتاق باید به دمای استاندارد تا ۳۰ درجه سلسیوس برسد.

گیاه پیرومیا یا گیاه قاشقی

گیاه قاشقی یک نمونه از گیاهان آپارتمانی است که دارای برگ های کوچک درخشان است. این نوع گیاه با نگهداری ساده رشد می کند. دمای بین ۱۵ تا ۲۴ درجه سیلسیوس برای رشد گیاه قاشقی مناسب است. این گیاه شرایط نوردهی متوسط تا کم را ترجیح می دهد. همچنین سطح خاک باید بین دو آبیاری خشک باشد. البته از این نوع گیاه قاشقی گونه های مختلفی همچون پیرومیا هندوانه، پیرومیا لب قرمز و پیرومیا چروک وجود دارد.

نحوه راه اندازی فروشگاه آنلاین گل و گیاه

امروزه تقاضا برای نگهداری گل و گیاه در محیط هایی همچون آپارتمان ها بسیار زیاد شده است. تغییرات موجود در زندگی بشر باعث شده که افراد از فضاهای سبز، درختان،گل و گیاه فاصله بگیرند با این وجود هستند افرادی که تمایل دارند انواع گل و گیاه را در محیط زندگی خود نگهداری نمایند. امروزه بسیاری از علاقه مندان به گل و گیاه قدام به راه اندازی گلخانه های بزرگ در اطراف شهرها نموده اند. این گلخانه ها تلاش نموده اند تا جوابگوی سلیقه مشتریان باشند و تنوع زیادی از گل و گیاه را به مشتریان ارائه نمایند. با این وجود خارج از شهر بودن این قبیل گلخانه و بسیاری از عوامل باعث شده که میزان فروش و مشتریان برخی از گلخانه ها کاهش پیدا کند. با راه اندازی فروشگاه اینترنتی گل و گیاه بسیاری از مشکلات حل می‌شود به این صورت که شما می‌توانید گیاهان خود را در سطح اینترنت به کاربران معرفی کنید همچنین می توانید تعداد مشتریان خود را افزایش دهید و مشتریان می‌توانند به صورت خرده و عمده از شما خرید نمایند.

جی بی سی (jbc)؛ با این برند بیشتر آشنا شویم
مطالعه بیشتر

چالش هایی که در فروشگاه اینترنتی گل و گیاه با آن روبه رو هستید

اگر صاحب فروشگاه اینترنتی گل و گیاه هستید یا قصد راه اندازی آن را دارید با چالش هایی در این مسیر روبرو خواهید شد که در ادامه مقاله پیرامون آنها توضیحاتی ارائه می گردد.

چگونگی ارسال محصول

یکی از چالش ها چگونگی ارسال گیاهان است. روش های مختلفی برای ارسال انواع کالا وجود دارد اما گیاهان از حساسیت بیشتری برخوردار هستند و آسیب پذیرتر می باشند به همین دلیل نمی‌توان از هر روشی برای ارسال آن ها استفاده نمود. همچنین برخی از گیاهان باید با گلدان ارسال شوند و برخی از گلدان ها بسیار ظریف و شکستنی هستند، بنابراین در ارسال آنها باید نهایت دقت صورت گیرد.

همچنین مدت ارسال انواع گل و گیاه از جمله چالش هایی است که شما با آن روبرو خواهید شد باشد چون احتمال اینکه گل و گل آسیب ببینند و خراب شوند، بسیار زیاد است. آسیب پذیری در مورد گیاهانی که به صورت شاخه ای به فروش می رسند و در گلدان قرار ندارند، بیشتر است. به همین دلیل از زمانی که مشتری سفارش خود را در فروشگاه اینترنتی شما ثبت و محصول را خریداری می نماید تا زمانی که محصول به دست شما می رسد نباید زمان زیادی صرف شود.

همچنین گیاهان آسیب دیده اگر به دست مشتری برسد قطعا باعث ناراحتی وی می‌شود به همین دلیل بسیاری از فروشگاه های اینترنتی امکان بازگشت گیاه را در صورت وجود آسیب برای مشتریان فراهم نموده اند.

استفاده از امکانات پیشرفته

در فروشگاه اینترنتی شما باید روش عرضه و فروش محصولات متناسب با نوع محصول متفاوت باشد. شما باید در فروشگاه خود از امکانات پیشرفته و یک برنامه ریزی منظم و دقیق برخوردار باشید. در وهله اول شما باید براساس حوزه فعالیت خود محصولات خود را دسته بندی نمایید به طور مثال در فروشگاه اینترنتی گل و گیاه باید انواع گیاهان با قیمت های مناسب و در اندازه های مختلف عرضه گردد. همچنین برخی از فروشگاه های اینترنتی گل و گیاه علاوه بر عرضه انواع گل و گیاه آپارتمانی به فروش لوازم باغبانی نیز مشغول هستند. شما میتوانید لوازم کار و باغبانی را همراه با گیاهان به فروش برسانید به طور مثال انواع ابزار برای باغبانی، انواع سم برای دفع آفات و لباس های باغبانی از جمله محصولاتی است که شما می توانید در فروشگاه اینترنتی گل و گیاه خود به فروش برسانید. لازم به ذکر است در هر زمینه ای که فعالیت می کنید باید یک دسته بندی مناسب و صحیح از محصولات خود به مشتریان ارائه دهید.

ژیله یا جلیقه؟
مطالعه بیشتر

معرفی انواع گل و گیاه

شما باید بتوانید به معرفی گیاهان موجود در فروشگاه خود بپردازید همچنین در مورد ویژگی های انواع خاک، کود و سم باید توضیحاتی ارائه کنید. مشتریان باید اطلاعات مناسبی را از طریق فروشگاه اینترنتی شما کسب نمایند تا بتوانند انتخاب مناسب تری در مورد گل و گیاه داشته باشند.

 آماده نمودن عکس گل و گیاه

در فروشگاه های اینترنتی مشتریان محصولات خود را از روی عکس انتخاب می کنند بنابراین شما باید عکس های مناسب و با کیفیت از گیاهان تهیه نمایید. عکس های موجود در فروشگاه اینترنتی باید با گیاهان تطبیق داشته باشد. شما باید بهترین عکس را  ارائه دهید. برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی گل و گیاه شما به امکانات نیاز دارید. شما باید از قبل تحقیق نمایید که چه امکاناتی برای این نوع کسب و کار مفید است که باعث توسعه کسب و کار شما و رضایت مشتریان می شود. شما در صفحه فروشگاه اینترنتی خود باید روش های ارسال، محاسبه قیمت آنها، ارائه قیمت تکی برای فروش عمده گیاهان، دریافت زمان تحویل محصولات، نمایش موجودی در سایت، کد رهگیری سفارشات و گزارشی از فروش و تخفیفات ارائه گردد. اگر مایل باشید که کار خود را توسعه دهید باید امکانات دیگری را به امکانات پایه اضافه نمایید. علاوه بر اینکه هزینه لازم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی را باید در نظر بگیرید باید هزینه را برای امکانات جانبی آن نیز در نظر بگیرید.

بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک

بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک به عنوان تامین کننده و واردکننده انواع پوشاک استوک مردانه، زنانه و بچگانه دامنه متنوعی از لباس های استوک (نو) را از بهترین برندهای معتبر خارجی خریداری و با قیمت های فوق العاده مناسب به فروش می رساند. بیش از یک دهه از فعالیت بازرگانی امی استوک می گذرد و این بازرگانی فروش محصولات خود را به صورت عمده و خرده در کانال های تلگرام امی استوک و پیج های اینستاگرامی بخش عمده و خرده امی استوک عرضه کرده بود. اما در حال حاضر، بازرگانی امی استوک بخش خرده فروشی فروشگاه امی استوک را متوقف کرده است ولی به خاطر تشکر از همراهی دوستان در اینستاگرام خرده فروشی، در نظر دارد مجموعه آموزش های حرفه ای اینستاگرام، تلگرام و شبکه های اجتماعی را در پیج اینستاگرام خرده به آدرس  https://www.instagram.com/emi.stock2/ بصورت پست های روزانه و هفتگی درج نماید.

 

 

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!