نحوه نگهداری از کیف چرم شامل راهکارهایی می باشد که در این مقاله به آن ها اشاره می نماییم. با وبلاگ بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک همراه باشید در ادامه پیرامون روش های نگهداری از انواع کیف چرم توضیحاتی ارائه می گردد.

چرم به عنوان یکی از برترین اختراعات بشر معرفی شده است و توانسته کمک زیادی به بهبود زندگی انسان‌ها نماید. امروزه انواع چرم طبیعی در صنعت پوشاک کاربرد دارد به طوری که چرم طبیعی در اقصی نقاط مختلف جهان تولید و به فروش می رسد. چرم از پوست حیوانات ساخته می شود و طی فرآیندهای گوناگونی به شکلی که می شناسیم تبدیل می گردد. همچنین از چرم طبیعی در ساخت انواع کیف، کفش و پوشاک استفاده می شود. از جمله ویژگی های چرم  طبیعی می توانیم به مقاوم و بادوام بودن آن اشاره کنیم. چرم طبیعی نرم، شیک و لطیف است. تنوع چرم طبیعی بسیار زیاد است و همین موضوع باعث شده تا از آن در ساخت محصولات متفاوت استفاده شود. چرم براساس روش تولید، به چرم طبیعی و چرم مصنوعی دسته بندی می شود. قیمت محصولات چرم طبیعی نسبت به چرم مصنوعی بسیار بالاتر است.

راهکارهایی برای نگهداری از کیف چرم

از گذشته تا به امروز انواع کیف چرم، کفش چرم، کت و کاپشن چرم جزو اجزای ارزشمند یک استایل شیک و عالی محسوب می شوند. استفاده از اکسسوری های چرمی همچون کیف چرم در دنیای مد همچنان محبوبیت خاص خود را حفظ نموده است. نحوه استفاده و همچنین نگهداری از وسایل و اکسسوری های چرمی نقش مهمی در دوام و ماندگاری آنها دارد.

روش های مختلف خرید پارچه
مطالعه بیشتر

داخل کیف چرم را پر کنید

کیف چرم را در مکان های مرطوب قرار ندهید چون باعث آسیب به چرم و کاهش عمر کیف می شود. اگر قرار است برای مدتی از کیف چرم خود استفاده نکنید و آن را در گوشه ای از کمد قرار دهید بهتر است داخل کیف را با کاغذهای بلااستفاده یا پارچه هایی که مورد استفاده قرار نمی دهید، پر کنید تا فرم و شکل کیف از بین نرود.

از کیسه های نایلونی استفاده نکنید

برای نگهداری از کیف های چرم به جای کیسه های پلاستیکی بهتر است که از کیسه های نخی استفاده کنید چون کیسه های نایلونی رطوبت را در خود نگه می دارند و باعث آسیب به کیف چرم می شوند.

کرم های مرطوب کننده

کرم های مرطوب کننده و لوازم آرایشی را دور از کیف چرم قرار دهید چون ریختن این مواد آرایشی روی کیف چرم باعث خراب شدن آن می شود.

از کیف و کفش چرم همیشه استفاده نکنید

کیف و کفش چرم را به صورت مستمر مورد استفاده قرار ندهید و به آنها گاهی استراحت بدهید. خودکار و سایر لوازم آرایشی را بدون پوشش داخل کیف قرار ندهید سعی کنید این وسایل را داخل یک کیسه نایلونی یا یک کیف کوچک قرار دهید و سپس داخل کیف چرم بگذارید.

از واکس استفاده کنید

کفش های چرم به واکس نیاز دارند و بهتر است که برای دوام و ماندگاری بهتر کیف چرم، گاهی به آن واکس بزنید. کیف چرم را در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید.

تمیز کردن کیف چرم

برای تمیز کردن سطح کیف چرم بهتر است از یک پارچه نرم که آغشته به آب و چند قطره محلول صابون است، استفاده کنید سپس پارچه را به آرامی در جهت بافت چرم بکشید. برای تمیز کردن داخل کیف چرم می توانید از سری باریک جاروبرقی کمک بگیرید و گردوخاک داخل کیف را پاک نمایید. محیط داخل کیف نیز همچون سطوح خارجی کیف نیاز به تمیز کردن دارد.

خرید لباس اینترنتی
مطالعه بیشتر

برق انداختن کیف های چرم

اگر می خواهید کیف چرم بعد از سال ها استفاده، همچنان شیک و عالی به نظر برسد بهتر است از روغن کتان و سرکه استفاده نمایید. لازم به ذکر است که استفاده از روغن های سنگین همچون روغن های نفتی و معدنی مانع نفس کشیدن سطح چرم می شود. بنابراین بهتر است که از این نوع روغن ها برای تمیز نمودن بافت چرم استفاده نکنید.

تمیز نمودن سایر اجزای کیف چرم

علاوه بر تمیز نمودن سطح کیف چرم بهتر است که سایر اجزای کیف همچون سگگ ها و قلاب ها نیز به وسیله تمیزکننده های خانگی، تمیز شوند. برای اینکه حرکت زیپ کیف به درستی انجام گیرد می توانید از یک صابون نو و تمیز استفاده کنید به این صورت که صابون را به آرامی بر روی دندانه های زیپ بکشید. البته می توانید از موم عسل هم برای روان نمودن حرکت زیپ بر روی دندانه ها استفاده نمایید. موارد مطرح شده در این مقاله راهکارهای ساده اما موثر برای نگهداری از کیف چرم محسوب می شوند.

بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک

بیش از یک دهه از فعالیت بازرگانی امی استوک می گذرد و این بازرگانی مفتخر است که توانسته جوابگوی سلیقه مشتریان باشد. تنوع محصولات، قیمت های مناسب، برندهای خارجی و کیفیت مرغوب لباس های استوک (نو) از جمله ویژگی های بارز پوشاک امی استوک محسوب می شوند.

 

 

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

پوشاک اورجینال چیست؟
مطالعه بیشتر

As you found this post useful...

Follow us on social media!