تاریخچه پیراهن ساتن موضوعی است که در وبلاگ بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک مورد بررسی قرار می گیرد. با این مقاله همراه باشید در ادامه به صورت کوتاه و مختصر در مورد پیراهن ساتن و نحوه ورود آن به دنیای مد و سپس ورود این نوع لباس به  استایل های زنانه توضیحاتی ارائه می گردد.

تاریخچه ساتن

لباس های دوخته شده از ساتن در سال 2022 همچنان جزو ترندها و آیتم های محبوب محسوب می شوند. دهه 90 میلادی این نوع لباس یکی از معروف ترین آیکون های مد محسوب می شد. پیراهن های ساتن توسط سلبریتی های معروف و مشهور همچون سارا جسیکا پارکر در استایل های مجلسی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. ریشه تاریخی این نوع لباس زنانه را باید در قرون وسطی و در کشورهای انگلستان و فرانسه جستجو نمود. پیراهن هایی گشاد و سبک وزن که زنان در زیر لباس خود می پوشیدند و یا گاها به عنوان لباس استراحت مورد استفاده قرار می گرفت.

در سال 1900 بسیاری از لباس های پر زرق و برق و تجملاتی از کمد بانوان حذف شد و در مقابل لباس هایی همچون پیراهن های ساده ساتن برای حضور در محیط بیرون از منزل نیز جایگزین مناسبی محسوب شدند. همچنین در دهه 1930 طرح های مختلفی از لباس های ساتن به دسته بندی لباس های زنانه ورود پیدا کردند و در دهه 1940 و 1950 نیز طراحان مد و طراحان لباس دست به کار شدند و از پارچه های گیپور برای اضافه نمودن تزئینات به پیراهن های ساتن استفاده نمودند.

صفر تا صد اینستاگرام
مطالعه بیشتر

در دهه 1970 محبوبیت پیراهن های ساتن از بین رفت تا اینکه طراحان به این لباس یک آستر اضافه نمودند و همین تغییر باعث رونق دوباره پیراهن های ساتن زنانه شد. جالب اینجاست که در دهه 1990 یکی از طراحان مد معروف آمریکایی به نام کالوین کلین انواع مختلفی از لباس های ساتن را طراحی نمود. در دهه 1990 لباس های ساتن به یکی از محبوب ترین لباس های زنان هالیوود تبدیل شد به طوری که این لباس در مراسمات رسمی تا بیرون رفتن با دوستان پوشیده شد.

در نمایشگاهی با نام “آیا مد مدرن است؟” که در سال 2017در موزه هنرهای مدرن در نیویورک برگزار شد تاریخچه بیش از 111 لباس و وضعیت آنها در زمان حال و در دنیای مد مورد بررسی قرار گرفت. جالب اینجاست که پیراهن ساتن جزو یکی از 111 مورد محسوب می شد.

پیراهن ساتن

این سوال مطرح شد که چه ویژگی هایی در لباس های ساتن وجود دارد که تا به امروز توانسته اند جایگاه خود را در دنیای مد حفظ نمایند. در دسته بندی لباس های ساتن، پیراهن های ساتن جزو محبوب ترین ها محسوب می شوند و شکل ظاهری آنها به این صورت است که اغلب بدون آستین هستند و دارای تزئینات توری می باشند. وزن پارچه ساتن سبک است و اغلب برای دوخت پیراهن های مجلسی ساده که قد آنها به نزدیک زانو یا مچ پا می رسد، مورد استفاده قرار می گیرد.

مدل های متنوع لباس های ساتن

پیراهن های ساتن با مدل های متنوع خود وارد طیف گسترده ای از لباس های عروس شدند به این صورت که از مدل لباس های ساتن مینیمال تا لباس های پرزرق و برق را می توان در مدل های مختلف لباس های عروس مشاهده نمود. لباس عروس هایی که از جنس ساتن هستند و در مدل های ساده، شیک، دنباله دار و بدون دنباله طراحی شده اند و می توانند بهترین انتخاب یک عروس محسوب شوند. امروزه پیراهن های ساتن در استایل های مختلف گرانج یا مینیمال و حتی استایل های روزمره مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات مهم خرید صندل تابستانی
مطالعه بیشتر

بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک

در بازرگانی امی استوک انواع پوشاک استوک اورجینال با قیمت های فوق العاده مناسب و به صورت عمده و خرده به فروش می رسد. لباس های استوک نو هستند و در برندهای معتبر و باکیفیت خارجی عرضه می گردند. برند اسمارا یکی از برندهای تخصصی پوشاک زنانه محسوب می شود. این برند آلمانی زیرمجموعه هلدینگ عظیم لیدل می باشد و دامنه متنوعی از انواع لباس مجلسی زنانه، لباس راحتی، لباس ورزشی، لباس جین، انواع لباس زیر و زیرپوش و… طراحی و تولید می نماید. تاپ هایی با جنس ساتن یکی از محصولات مرغوب و باکیفیت برند اسمارا می باشند که برای استایل های تابستانی بانوان گزینه مناسبی به شمار می رود.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!