لباس فروشی یا کفش فروشی؟ برای راه اندازی یک بیزینس کدام گزینه را انتخاب می نمایید؟ با این مقاله همراه باشید در ادامه پیرامون راه اندازی هر کدام از این کسب و کارها توضیحاتی ارائه می گردد. شاید در نگاه اول راه اندازی یک بوتیک لباس فروشی یا فروشگاه کوچک کفش فروشی ساده به نظر برسد به طوری که تصور کنید می توانید صفر تا صد کارهای این بیزینس را خودتان به تنهایی انجام دهید. مقاله را با مراحل راه اندازی یک لباس فروشی ادامه می دهیم.

مراحل راه اندازی لباس فروشی

برای راه اندازی هر نوع کسب و کاری ضرورت دارد که پروسه مورد نیاز را طی نمایید تا در بیزینس جدید خود موفق باشید. اگر بدون برنامه و بدون در نظر گرفتن همه جوانب، بیرینس مورد نظر خود را تاسیس نمایید به احتمال زیاد با مشکلات عدیده ای روبه رو خواهید شد. امروزه بازار پوشاک به یک بازار پرسود و در عین حال پر رقیب تبدیل شده است. لذا برای موفقیت در این حوزه لازم است که نکاتی را در بیزینس خود لحاظ نمایید.

هدف خود را مشخص نمایید

هدف شما از راه اندازی لباس فروشی چیست؟ می خواهید در بوتیک یا فروشگاه خود چه اجناسی را به فروش برسانید؟ از چه نوع برندهایی محصولات فروشگاه را انتخاب می کنید؟ چه نوع لباس هایی برای فروش در نظر دارید؟ از مدل های سال و سلایق مشتریان خبر دارید؟ کسب و کار خود را باید با نیازهای مشتریان هماهنگ نمایید و محصولاتی را در فروشگاه خود بچینید که مشتری با دیدن آنها جذب و اقدام به خرید نماید. به عبارت دیگر، مشتری با دیدن کالا، نیاز به خرید را در خود احساس نماید و خرید کالای فروشگاه شما را در اولویت قرار دهد. بنابراین در قدم اول باید از بازار و مخاطبان هدف اطلاعات لازم را کسب نمایید.

موقعیت مکانی را در نظر بگیرید

متناسب با محل زندگی خود، بیزینس خود را راه اندازی نمایید. چه کالاهایی یا چه مدل هایی از لباس جزو خوش فروش ترین ها محسوب می شوند. با در نظر گرفتن این موارد قطعا می توانید بیزینس خود را با ریسک کمتری راه اندازی نمایید. مکان های پرتردد و مکان هایی که در دید عموم قرار دارند به احتمال زیاد برای راه اندازی فروشگاه یا بوتیک لباس مناسب تر هستند. اگر سرمایه مورد نیاز برای اجاره یک مغازه در مکانی پر تردد را ندارید بهتر است علاوه بر راه اندازی فروشگاه فیزیکی خود به فکر معرفی کسب و کار خود در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باشید. به این صورت فروش محصولات خود را به یک مکان بومی و یک موقعیت جغرافیایی محدود نمی کنید و ضمنا محصولات فروشگاه شما در معرض دید کاربران زیادی قرار می گیرد که به احتمال زیاد مشتاق بازدید از محصولات فروشگاه اینترنتی شما خواهند بود.

چگونه به یک فروشگاه اینترنتی اعتماد کنیم؟
مطالعه بیشتر

استخدام پرسنل

در ابتدای راه اندازی فروشگاه لباس شاید مایل باشید که صفر تا صد کارهای فروشگاه را خودتان به تنهایی انجام دهید از چیدن محصولات در فروشگاه تا فروش و حسابداری، با این وجود در صورت رونق کسب و کارتان ضرورت دارد که از پرسنل مجرب استفاده نمایید.

از مشاوره گرفتن غافل نباشید

برای پیشرفت در هر کسب و کاری قطعا به مشورت با افراد متخصص و باتجربه نیاز داریم. افرادی که سال هاست در بازار پوشاک مشغول به فعالیت هستند و در روش های خرید و فروش شناخت کافی دارند، گزینه مناسبی برای مشورت محسوب می شوند.

سرمایه لازم برای خرید اجناس

برای شروع هر کسب و کاری نیاز به سرمایه دارید. البته میزان سرمایه مورد نیاز متناسب با نوع بیزینس متفاوت خواهد بود. برای راه اندازی یک فروشگاه کوچک لباس فروشی، خرید اجناس، خرید وسایل مورد نیاز فروشگاه و اجاره فروشگاه نیاز به سرمایه دارید.

تبلیغات و بازاریابی را جدی بگیرید

امروزه تبلیغات به عنوان ابزاری موثر برای معرفی محصولات به شمار می رود. البته استفاده از روش های مختلف تبلیغات نیز به بودجه ای که شما برای تبلیغات در نظر گرفته اید، بستگی دارد. به طور مثال استفاده از بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر، استفاده از بیلبوردهای شهری و آماده نمودن پوسترهای تبلیغاتی جدید نوعی از بازاریابی و تبلیغات محسوب می شوند. البته تبلیغات در فضای مجازی را در کنار سایر روش های بازاریابی مد نظر قرار دهید.

فروش عمده یا فروش خرده لباس

بعد از راه اندازی فروشگاه خود در حوزه پوشاک و تمرکز بر ارائه یک نوع محصول یا چندین محصول باید نوع فروش محصولات برای مشتریان واضح و روشن باشد. به طور مثال اگر فروشگاه خود را با لباس های بچگانه چیده اید و همچنین فروش اجناس فروشگاه خود را به صورت فروش های عمده فصلی معرفی نموده اید بهتر است که در مناسبت های خاص، تخفیفاتی را بر روی اجناس فروشگاه لحاظ نمایید.

تمام این مراحل را بر روی کاغذ بیاورید و نسبت به تک تک آنها برنامه ریزی نمایید. بعد از اینکه نسبت به راه اندازی بیزینس خود اطمینان حاصل نمودید باید به دنبال اخذ مجوزهای لازم برای تاسیس یک لباس فروشی باشید. انتخاب یک نام تجاری برای بیزینس شما بسیار ضروری است چون مشتریان و کاربران فضای مجازی محصولات فروشگاه شما را با نام تجاری خاص و منحصربه فردتان می شناسند. در انتخاب نام تجاری دقت لازم را به خرج دهید چون نام تجاری باید معرف محصولات فروشگاه شما باشد و دارای تلفظ آسان و همچنین یک اصطلاح خلاقانه باشد که مشتری را جذب نماید.

تاریخچه جین
مطالعه بیشتر

وسایل مورد نیاز برای راه اندازی فروشگاه لباس

از جمله وسایل مورد نیاز برای یک لباس فروشی می توانیم به کامپیوتر، دستگاه کارتخوان، اسکنر بارکد، دستگاه چاپ برچسب بارکد برای محصول، تگ لباس، تگ باز کن، رگال، چوب لباسی، مانکن، باکس یا نایلون برای اجناس فروخته شده، صندوق پول و مبلمان نیاز دارید. البته قبل از خرید این وسایل باید فضای فروشگاه خود را بسنجید و متناسب با آن اقدام به خرید وسایل و محصولات نمایید. در نظر داشته باشید که نام تجاری فروشگاه شما، آدرس و تلفن فروشگاه باید بر روی صورت حساب ها درج شده باشد.

مراحل راه اندازی کفش فروشی

برای اینکه در بیزینس خود موفق باشید و بتوانید برند خود را داشته باشید بهتر است از ایده های خلاقانه در بازار رقابت استفاده نمایید. با این مقاله همراه باشید در ادامه پیرامون کسب و کار سودآور خرید و فروش کفش توضیحاتی ارائه می گردد.

استراتژی های خاص خود را داشته باشید

شما می توانید در بیزینس خود از استراتژی های متفاوت و سودآور کمک بگیرید تا ضمن موفقیت در این حوزه بتوانید در بازار کفش و میان سایر رقبا نیز دوام بیاورید و بتوانید با گذشت زمان، بیزینس خود را پایدارتر و مستحکم تر نمایید.

قیمت محصولات می تواند نقش موثری در معرفی شما به مشتریان و همچنین میزان فروش داشته باشد. به طوری که شما باید برای خود تعیین نمایید که فروشنده کالاهای لوکس و گران قیمت هستید یا فروشنده کالاهای معمولی و ارزان قیمت؟ البته اگر فروشگاه کفش خود را در یک موقعیت جغرافیایی عالی از قبیل شمال شهر قرار داده باشید قطعا محصولات شما باید لوکس و گران قیمت باشد تا بتوانید مشتریان خود را که اغلب از قشر مرفه جامعه هستند، را جذب نمایید. بنابراین با فروش کم نیز سود بسیاری عاید شما می شود چون کفش های فروشگاه شما لوکس و گران قیمت هستند.

لباس تک سایز
مطالعه بیشتر

اگر فروشگاه شما در پایین شهر قرار دارد و بخش زیادی از مشتریان شما از اقشار متوسط به پایین جامعه هستند باید اقدام به فروش محصولات ارزان قیمت با کیفیت مناسب نمایید. در این وضعیت شما مشتریان بیشتری خواهید داشت هر چند اگر سود مورد نظر از فروش کفش کمتر از انتظار شما باشد. مشتری بیشتر یعنی فروش بیشتر و فروش بیشتر قطعا باعث سودآور بودن بیزینس شما خواهد شد.

تنوع محصولات

تنوع محصولات فروشگاه شما هر چقدر بیشتر باشد قطعا باعث جذب مشتری بیشتری می شود چون محصولات فروشگاه شما جوابگوی هر نوع سلیقه ای می باشند. به طور مثال می توانید در فروشگاه خود سه دسته بندی از کفش مردانه، کفش زنانه و کفش بچگانه داشته باشید. البته دسته بندی محصولات و نوع محصولات به میزان بودجه ای بستگی دارد که برای خرید اجناس در نظر گرفته اید. همچنین میزان فضای فروشگاه را باید در نظر بگیرید به طور نمونه اگر دارای یک مغازه اجاره ای کفش هستید که از فضای کوچکی برخوردار است بهتر است به فروش یک گروه از کفش همچون کفش مردانه روی بیاورید. به این صورت می توانید روی عرضه انواع مدل کفش مردانه تمرکز نمایید همچنین سلایق مشتریان خود را بشناسید و متناسب با استایل آنها، محصولات فروشگاه خود را برای فروش عرضه نمایید.

سایت فروشگاهی راه اندازی نمایید

با راه اندازی سایت فروشگاهی می توانید مدل های بیشتری از طرح و رنگ کفش های فروشگاه خود را در معرض دید مشتریان و کاربران قرار دهید. همچنین در هر زمان و مکان فروشگاه اینترنتی شما برای کاربران قابل دسترس است چه بسا که کاربران از سایر شهرها خواهان خرید محصولات فروشگاه شما باشند. بنابراین فرصت را از دست ندهید و برای مشتریان خود اقدام به تولید محتوا در مورد محصولات فروشگاه نمایید. محتوای خاص و جذاب به احتمال زیاد قدرت بیشتری برای جذب کاربران و در نهایت تبدیل آنها به مشتریان دائمی دارد.

کسب مهارت های مورد نیاز

برای اینکه در بیزینس خود موفق شوید نیاز به یک سری مهارت ها دارید. مهارت برقراری ارتباط، مهارت فروش، مهارت مدیریت مالی و مهارت تولید محتوا از جمله مهارت هایی هستند که باید تقویت نمایید.

آیا این پست برای شما مفید بود؟

امتیاز متوسط / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که رای میدهید.