با وبلاگ بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک همراه باشید در ادامه در مورد تاریخچه شگفت انگیز کفش های پاشنه بلند صحبت خواهیم کرد.

از کفش های پاشنه بلند چه می دانید؟ امروزه با یک جستجو در اینترنت با حجم وسیعی از فروشگاه های اینترنتی پوشاک و عرضه کننده کفش روبرو می شوید. همچنین اگر به صورت حضوری سری به پاساژها، مغازه ها و فروشگاه های کفش بزنید متوجه می شوید که مدل های متنوعی از صندلی های راحتی، کفش مجلسی، کفش ورزشی و… موجود است. در حال حاضر، برندهای مختلف اقدام به طراحی و تولید انواع کفش های مردانه، زنانه و بچگانه نموده اند کفش هایی که متناسب با نیاز مشتریان و موقعیت های مختلف طراحی و تولید شده اند و جوابگوی هر نوع سلیقه ای هستند.

 تاریخچه کفش های پاشنه دار به چه زمانی برمی گردد؟

پوشینه پا

مصری ها اولین گروهی بودند که از کفش استفاده کرده اند البته کفشی که نزدیک به ۵۰۰۰ سال پیش مورد استفاده قرار می گرفت با کفش های امروزی کاملا متفاوت بوده است. در مصر باستان به کفش، پوشینه پا گفته می شد.

کفش پاشنه بلند چیست؟

کفش پاشنه بلند دارای پاشنه ای بلند تر نسبت به سایر کفش ها است و به دلیل زیبایی و لوکس بودن اغلب در مهمانی ها و مراسمات رسمی و غیررسمی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه برند ها متناسب با سلیقه مشتریان خود کفش های پاشنه بلند متنوعی را طراحی و تولید نموده اند. همچنین هر کدام از برندها کفش پاشنه بلند را با توجه به معیارهای خود تعریف نموده اند، به طورمثال کمپانی گوچی کفشی با پاشنه حدود ۶ سانتی متر را کفش پاشنه کوتاه و کفشی با پاشنه هشت و نیم سانتی متر را کفش پاشنه متوسط و بیشتر از این اندازه را کفش پاشنه بلند می نامد.

مردان ایرانی و کفش های پاشنه دار

امروز کفش پاشنه بلند توسط زنان و دختران مورد استفاده قرار می گیرد  در حالیکه اگر به قرن‌های گذشته رجوع کنید متوجه می شوید که مردان از طبقات مختلف اجتماع  از چکمه ها و کفش های پاشنه بلند استفاده می کردند. کافیست به قرن های گذشته و به شهرهای ونیز، فلورانس و رنسانس برگردید. قدمت استفاده از کفش های زینتی پاشنه بلند به این شهر ها باز می گردد.

در گذشته سربازان و سواره نظام های ایرانی از کفش پاشنه بلند استفاده می کردند به این صورت که آنها یک تکه چوب را به انتهای کفش میخ می کردند تا هنگام تیراندازی روی اسب وقتی روی زین ایستادند، پاشنه کفش در رکاب زین قفل شود. اما این نوع کفش پاشنه بلند ایرانی چگونه به کشورهای اروپایی همچون فرانسه راه پیدا کرد؟

لگ زنانه
مطالعه بیشتر

جالب اینجاست که در سال ۱۵۹۹ میلادی شاه عباس صفوی گروهی از سفیران خود را به اروپا فرستاد. اروپاییان از لباس و فرهنگ ایرانیان بسیار استقبال کردند. با این وجود کفش های پاشنه دار ایرانیان برای اروپاییان جذابیت خاصی داشت به طوری که آنها از  کفش های پاشنه دار ایرانیان تقلید کردند و از پاشنه در کفش های خود استفاده نمودند. با گذشت زمان استفاده از کفش های پاشنه دار به اقشار مختلف جامعه همچون قشر متوسط و فقیر نیز نفوذ پیدا کرد. طبقه اشراف و ثروتمندان پاشنه های کفش خود را بلندتر می ساختند تا هم بلند تر دیده شوند و هم جایگاه اجتماعی بالای خود را به معرض نمایش بگذارند.

استفاده از کفش های پاشنه دار توسط زنان

سوال اینجاست که از چه زمان کفش پاشنه بلند از سوی زنان مورد استفاده قرار گرفت؟

اگر به تاریخ مراجعه کنید متوجه می شوید که از سال ۱۸۳۰ میلادی زن ها همواره تلاش نمودند تا مانند مردان لباس بپوشند و آرایش کنند. همچنین آنها از اپل های بزرگ در سرشانه لباس های خود استفاده می کردند. زنان موهای خود را کوتاه می کردند و از کلاه مردانه استفاده می کردند. برخی از زنان شروع به پیپ کشیدن نمودند و در ادامه شروع به پوشیدن کفش های پاشنه بلند نمودند. زنان برای اثبات برابری زن و مرد اقدام به پوشیدن لباس های مردانه نمودند. این اقدامات باعث شد تا دو نوع کفش پاشنه بلند تعریف شود و حتی برای آن قانون تصویب شود به طوری که مردان باید از کفش هایی با پاشنه پهن و ضخیم و زنان از کفش هایی با پاشنه نازک استفاده می کردند. از قرن نوزدهم به بعد مردان تمایلی برای پوشیدن کفش های پاشنه دار از خود نشان ندادند همچنین پوشیدن لباس های پرزرق و برق جای خود را به لباس های ساده و یکنواخت داد.

در سال ۱۷۴۰ مردان به طور کامل پوشیدن کفش های پاشنه دار را کنار گذاشتند. از سال ۱۶۱۰ میلادی تاکنون کفش پاشنه بلند به عنوان آیتم جدانشدنی از صنعت مد بانوان محسوب می شود.

لویی چهاردهم فرانسه و کفش های پاشنه دار

در زمان لویی چهاردهم در فرانسه، کفش های پاشنه دار ایرانیان مورد استقبال لویی چهاردهم قرار گرفت. لویی چهاردهم از یک سلطنت ۷۲ ساله برخوردار بود. این فرد دارای قدی با اندازه ۱۶۳ سانتی متر بود. قد وی نسبت به قد مردان فرانسوی کوتاه تر بود بنابراین لویی چهاردهم ترجیح داد که از کفش پاشنه دار استفاده کند و قد خود را ۱۰ سانت بلندتر نماید.

کلوین کلاین
مطالعه بیشتر

جالب اینجاست که با گذشت زمان لویی چهاردهم به پوشیدن کفش های پاشنه بلند با پاشنه های قرمز رنگ تمایل بیشتری نشان می داد تا جایی که او فقط به افرادی اجازه پوشیدن کفش های پاشنه بلند قرمز رنگ را می داد که از نظر خودش برای پوشیدن کفش مناسب بودند.

راه رفتن با کفش های پاشنه بلند

کفش های پاشنه بلند برای راه رفتن طولانی مناسب نیستند زیرا موجب درد شدید پا و کمر می شوند. وقتی کفش پاشنه بلند می پوشید بهتر است که قدم های بلند بر ندارید و سعی کنید قدم ها کوتاه باشند تا پاهایتان کمتر آسیب ببیند. همچنین با کفش های پاشنه بلند روی سطوح لغزنده همچون سنگفرش و چمن راه نروید.

با کفش های پاشنه بلند باعجله راه نروید و نباید انتظار داشته باشید که مثل کفش های تخت و کتانی با این کفش ها راه بروید. عجله نمودن در راه رفتن باعث می شود که تعادل شما به هم بخورد و افراد متوجه شما شوند که نمی توانید به صورت حرفه ای با کفش های پاشنه بلند راه بروید. راه رفتن با کفش های پاشنه بلند به نوک انگشتان پا فشار وارد می کند به طوری که پا مدام داخل کفش می لغزد اما برای اینکه این مشکل برطرف شود باید روش گام برداشتن خود را اصلاح کنید. بهتر است هر گامی که برمی دارید پای دیگر خود را کمی به عقب خم کنید تا فشار کمتری به قسمت پنجه پا وارد شود.

خرید کفش پاشنه بلند

در هنگام خرید کفش پاشنه بلند حتما باید کفش مناسب پای خود را انتخاب کنید چون با کفش گشاد یا تنگ نمی توانید به درستی راه بروید و ضمنا در طولانی مدت خطرات جبران ناپذیری سلامتی پاها و کمر را تهدید می کند.

در هنگام خرید کفش پاشنه بلند توجه داشته باشید که داخل کفش سفت نباشد چون در هنگام راه رفتن با کفش سفت، کف پا دچار درد می شود. از کفش هایی استفاده کنید که کفی نرم و پد اسفنجی دارند چون فشار کمتری به پنجه و کف پا وارد می شود.

تاپ زنانه
مطالعه بیشتر

در کفش های پاشنه بلندی که ارتفاع بین پاشنه و پنجه کفش بیش از 85 میلیمتر است بهتر است که از کفش هایی استفاده کنید که در قسمت مچ پا دارای بند هستند چون بندهای کفش کمک می کنند تا تعادل پا حفظ شود و فشار کمتری به مچ پا وارد شود.

از کفش های پاشنه بلندی که دارای پنجه باریک هستند اصلا استفاده نکنید چون این مدل کفش ها هیچ سنخیتی با فرم و شکل پا ندارند و فقط باعث می شوند که در هنگام پوشیدن کفش، احساس درد در ناحیه کف پا داشته باشید. کفش های پاشنه بلوکی گزینه مناسبی برای استایل بانوان محسوب می شود چون فشار کمتری در هنگام راه رفتن به پا وارد می شود و راه رفتن با این مدل کفش نسبت به سایر کفش های پاشنه بلند راحت تر می باشد.

بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک

بازرگانی پوشاک امی استوک انواع پوشاک مردانه، زنانه، بچگانه را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت به صورت عمده به مشتریان عزیز عرضه می نماید. برندهایی که مجموعه امی پیرامون آنها به عرضه محصولات می پردازند شامل برند اسمارا، برند لیورجی، برند پپرتس، برند کریویت، کریویت پرو، جی بی سی، سی اند ای، کیابی، لوپیلو،آلدی، نایک، اچ اند ام، پپرتس و… می باشند. بخش عظیمی از محصولات فروشگاه پوشاک امی شامل برندهای آلمانی مجموعه هلدینگ لیدل می باشند. مشتریان می توانند انواع محصولات فروشگاه امی را در برندهای معتبر اروپایی علی الخصوص آلمانی و فرانسوی خریداری نمایند.

بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک  محصولات را به صورت عمده و کیلویی به بازار پوشاک عرضه می کند. در حال حاضر، بازرگانی امی استوک بخش خرده فروشی فروشگاه امی استوک را متوقف کرده است ولی به خاطر تشکر از همراهی دوستان در اینستاگرام خرده فروشی، در نظر دارد مجموعه آموزش های حرفه ای اینستاگرام، تلگرام و شبکه های اجتماعی را در پیج اینستاگرام خرده به ادرس  https://www.instagram.com/emi.stock2/ بصورت پست های روزانه و هفتگی درج نماید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!