با وبلاگ بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک همراه باشید. در این مقاله می خواهیم پیرامون موضوع راهنمایی کامل برای نوشتن کپشن اینستاگرام و راهکارها و ترفند های مناسب برای نوشتن کپشن جذاب توضیحاتی ارائه نماییم.

بسیاری از کاربران در صفحه اینستاگرام خود پست می گذارند بدون آنکه برای پست، کپشن بنویسند. لازم به ذکر است که نحوه قرار دادن یک پست صرفاً به معنای برقرار کردن تعامل شما با کاربران نیست بلکه باید در زیر هر پست کپشن مناسب آن درج شود.

باید بگوییم که نوشتن کپشن اینستاگرام آنقدرها هم کار مشکلی نیست فقط کافیست که اصول کپشن نوشتن را یاد بگیرید. قبل از هر چیز در مورد کپشن اینستاگرام یک توضیح کوتاه و مختصر ارائه می گردد.

کپشن اینستاگرام چیست؟

به متنی که در زیر پست های اینستاگرام درج می کنید تا توضیحات بیشتری در مورد پست به مخاطب ارائه دهید، کپشن گفته می شود. البته کپشن می تواند شامل متن، #هشتگ، @منشن یا ایموجی باشد.

 کپشن چی بنویسم؟

کپشن چی بنویسم؟ یک سوال رایج که بسیاری از کاربران در هنگام پست گذاشتن و درج توضیحات برای پست های خود همواره با آن روبه رو هستند. با وبلاگ امی استوک همراه باشید در ادامه مقاله به روش هایی جهت نوشتن کپشن قوی و مناسب اشاره می کنیم.

 شناخت مخاطب

قبل از هر چیز باید نسبت به فالوور های خود و مخاطبانی که با پست های شما تعامل دارند، شناخت داشته باشید. به عبارت دیگر، باید متناسب با نوع پیج و مخاطب هایتان کپشن بنویسید. به طور مثال مخاطبان شما می خواهند کسب و کار آنلاین راه اندازی نمایند و به دنبال یادگیری روش های تبلیغات آنلاین هستند ضمناً به تولید محتوا در شبکه های اجتماعی نیز علاقه دارند. بنابراین در زیر پست هایتان باید کپشن هایی نوشته شود که مختص این گروه از فالوورهایتان باشد.

New Balance
مطالعه بیشتر

 از مخاطبان خود بپرسید

بهتر است هرچند وقت یکبار از مخاطبان خود بپرسید که آنها به چه محتوایی علاقه دارند و هدف آنها از فالو کردن شما چیست و اینکه آنها دوست دارند چه نوع محتوایی در صفحه اینستاگرام شما درج شود و انتظار چه نوع کپشنی از شما دارند. برای شناخت مخاطبانتان باید دست به تحقیق بزنید تا خصوصیات و ویژگیهای فالوورهایتان دستتان بیاید و متناسب با نیاز آنها اقدام به کپشن نویسی نمایید.

 کپشن های جذاب بنویسید

برای اینکه بتوانید مخاطبان خود را در صفحه پیجتان نگه دارید باید از پست و کپشن های جذاب استفاده نمایید. اگر دقت کرده باشید متوجه می شوید که اینستاگرام فقط دو جمله اول کپشن را به مخاطب نشان می‌دهد و برای مطالعه بقیه کپشن باید روی گزینه more کلیک نماید. اینستاگرام برای کپشن نویسی این قابلیت را ایجاد نموده که  بتوانید ۲۲۰۰ کاراکتر را در کپشن نویسی لحاظ نمایید. بنابراین این فرصت به کاربر داده شده است تا جذاب بنویسد و حس کنجکاوی را در مخاطبان و فالورهای خود ایجاد نماید.

 از عنوان ها و ترفندهای کاربردی برای جذب مخاطبان استفاده نمایید

سعی کنید در دو سطر اول کپشن نویسی از جملات جذاب استفاده نمایید. جملاتی که ذهن مخاطب را به خود درگیر می‌کند و وی را به خواندن ادامه کپشن ترغیب می نماید. اگر در فضای اینستاگرام دارای یک پیج شخصی هستید یا یک پیج کسب و کار آنلاین راه اندازی نموده اید یا اینکه دارای یک پیج فروشگاهی اینستاگرامی هستید فرقی نمی کند در هر صورت شما باید از کپشن های جذاب برای جلب توجه مخاطبان استفاده نمایید.

چطور فالور واقعی در اینستاگرام جذب کنیم؟
مطالعه بیشتر

 از محتوای قوی استفاده کنید

محتوای شما باید مخاطب را شیفته خود نماید به طوری که مخاطب از اول تا آخر کپشن را با اشتیاق و کنجکاوانه مطالعه نماید. محتوا نویسی و تولید محتوای مناسب و فوق العاده کاربردی از جمله روش هایی هستند که شما می توانید برای کپشن نویسی از آن ها استفاده نمایید بنابراین بهتر است که نوشتن را در خود تقویت نمایید و از کلمات و جملات خلاقانه برای جذب مخاطبان استفاده نمایید.

از روش داستان سرایی در کپشن نویسی استفاده کنید

باید تلاش کنید تا قصه گوی ماهری باشید طوری که با داستان سرای بتوانید مخاطب را میخ‌کوب نمایید و روی ذهن وی تاثیر بگذارید.  از روایت های قوی و تامل برانگیز برای تعامل با مخاطبان خود استفاده نمایید. مخاطبان اینستاگرام دنبال کپشن  های معمولی نیستند بلکه آنها دنبال غافلگیر شدن هستند. آنها دنبال کپشنی هستند که بتواند آنها را درگیر خود نماید. یک راوی خوب باید روایت گر ماهری باشد به طوری که با زبان مخاطب صحبت کند و ساده نویسی را فراموش ننماید چرا که استفاده از کلمات پیچیده فقط فهم داستان یا روایت داستان را برای مخاطبان پیچیده می نماید و در نهایت باعث خستگی آنها می شود.

باید در کپشن ها توضیحات مربوط به محصولات و خدمات فروشگاه خود را بنویسید

از کپشن های حرفه ای برای توضیحات محصولات یا خدمات فروشگاه خود استفاده نمایید به این صورت که مشخصات محصولات باید به طور ساده اما کامل توضیح داده شود. قیمت محصولات را در کپشن درج نمایید.  اما اگر درج قیمت به علت نوسانات موجود در بازار در کپشن ها جایز نبود می توانید در کپشن درج نمایید که مخاطبان و سایر کاربران برای اطلاع دقیق از قیمت ها به شما دایرکت بزنند. همچنین باید در کپشن به ویژگی های محصول اشاره نمایید و میزان موجودی و نحوه ارسال به مشتری نیز قید شود.

تفاوت پوشاک سوپر کرم با استوک و تاناکورا چیست؟
مطالعه بیشتر

بهتر است که کپشن اینستاگرام مرتب باشد

خواندن یک کپشن شلوغ که اطلاع دقیقی به مخاطب ارائه نمی دهد فقط باعث سردرگمی و خستگی مخاطب می شود. اگر برخی از پست ها نیاز به کپشن نویسی طولانی دارند دقت داشته باشید که بین خطوط فاصله ایجاد نمایید، تا چشم مخاطب خسته نشود و راحت کپشن را بخواند.

از ایموجی ها برای مرتب بودن کپشن استفاده نمایید. استفاده بیش از حد از ایموجی را در متن کپشن توصیه نمی کنیم چون مخاطب را خسته می کند و در نهایت متن مورد نظر شما به چشم نمی آید. از ایموجی هایی استفاده نمایید که متناسب با توضیحات کپشن است به طور مثال برای یک کپشن که مربوط به معرفی محصول فروشگاهی است نمی توانید از ایموجی قلب استفاده نمایید.

فالورها را در کپشن به چالش بکشید

شما باید سعی کنید تا میزان درگیری کاربران را در پست ها بالا ببرید به طوری که آنها برای دیدن پست های یک روز بعد مشتاقانه لحظه شماری بکنند. بهتر است میزان تعامل کاربران را با صفحه اینستاگرام خود از طریق کپشن ها بالا ببرید. به طور مثال آنها را به چالش دعوت کنید و از آنها بخواهید کامنت یا لایک بگذارند یا در کامنت جواب سوال شما را بدهند. همچنین می توانید از مخاطب بخواهید پست را سیو و یا آن را با سایرین به اشتراک بگذارد.

 

 

 

آیا این پست برای شما مفید بود؟

امتیاز متوسط / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که رای میدهید.