تاپ نوعی لباس زنانه است که در زیر انواع مختلفی از پوشش بالاتنه پوشیده می شود. این لباس آستین ندارد و معمولا به وسیله بندی که روی شانه یا دور گردن قرار می گیرد از کمر تا گردن را می پوشاند.

مدل های متنوع

مدل-های-متنوع
مدل-های-متنوع

تاپ با توجه به طراحی و دوخت آن در شکل و فرم های متفاوت تولید و به بازار عرضه می شود. انواع و اقسام این لباس زنانه با توجه به تغییر فصول مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه مقاله پیرامون  چند مدل از آن ها توضیحاتی ارائه می دهیم.

تاپ بدون بند یا تیوبی (tube top)

از ویژگی های بارز این مدل نیم تنه بودن آن است و همچنین این مدل بدون آستین است. اکثرا قد این مدل از زیر خط گردن تا بالای ناف است.

Crop top یا تاپ های دکلته که از گردن تا بالای شکم را پوشش می دهد به نحوی که شکم و کمر پوشیده نمی باشد. همچنین تاپ کوتاه عنوانی است که به این مدل داده شده است.

Halter top

این نوع مدل که بند آن در پشت گردن قرار دارد و در میان بانوان در استایل های ورزشی و خصوصا در باشگاه ها پوشیده می شود.

Tank top

این نوع یکی از مدل های رایج و پر کاربرد است که به کرات از طرف بانوان پوشیده می شود. همچنین بندهای این مدل روی شانه قرار می گیرد و پوشیدن آن راحت است. این نوع بدون آستین است و می تواند گزینه مناسبی برای استایل های مجلسی و اسپرت باشد.

تاپ در فرم و شکل سوتین

این مدل همان سوتین بند دار است با این تفاوت که کمی بزرگتر از سوتین های معمولی زمی باشد.

آستین حلقه ای

تاپ آستین حلقه ای
تاپ آستین حلقه ای

این مدل حالت پوشیده تری نسبت به سایر مدل ها دارد چون از بالای شانه ها تا کمر را می پوشاند. اما  علت نامگذاری آن این است که بدون آستین می باشد و یک لباس راحتی مناسب محسوب می شود.

تاپ رکابی زنانه (cami top)

این نوع یکی از راحت ترین مدل های تاپ محسوب می شود که شباهت اندکی به تاپ های بند دار دارد با این تفاوت که این مدل از یقه نسبتا بزرگتری برخوردار است و بندها در قسمت سرشانه می توانند به صورت عریض یا نازک باشند. جنس این مدل اغلب از نخ می باشد که اکثرا با شلوارک ست می شود.

تاپ مجلسی

تاپ-مجلسی
تاپ-مجلسی

طرح های متنوع این مدل باعث شده تا بانوان تمایل بیشتری نسبت به خرید آن داشته باشند و در مهمانی های زنانه آن را بپوشند.

ویژگی ها

معمولا تاپ های مجلسی با یقه گرد یا یقه هفت طراحی و تولید می شوند و در شکل ظاهری آنها طرح و رنگ های زیبایی به کار برده می شود تا به عنوان یک پوشش مناسب تابستانی، بانوان بتوانند در دورهمی ها و مهمانی های زنانه آن را بپوشند.

سبک و راحت بودن این مدل در کنار زیبایی و خنک بودن آن از جمله ویژگی هایی است که تاپ مجلسی را به عنوان یک پوشش تابستانی در اولویت قرار داده است. این مدل معمولا با شلوار جین یا دامن جذب ست می شود.

یقه رومی

تاپ یقه رومی
تاپ یقه رومی

این مدل گزینه مناسبی برای میهمانی های زنانه به شمار می رود چرا که یکی از شیک ترین مدل های تاپ مجلسی معرفی شده است. این نوع تاپ از یک بند برخوردار است به نحوی که یک طرف شانه کاملا پیداست.

تاپ یقه رومی در دو مدل طراحی و تولید شده است که در هر دو مدل تفاوت در قد تاپ می باشد به این صورت که تاپ دارای قد بلند است یا به صورت نیم تنه می باشد. این مدل ها را می توانید با شلوار جین ست کنید ولی بهتر است آن را با دامن کوتاه ست کنید چون استایل جذاب و زیبایی به شما می دهد.

 در مطالب فوق به مدل های متنوع اشاره کردیم و آن را در دسته های بند دار و بدون بند، خیلی کوتاه یا تیوبی و بلند نام بردیم.

تاپ در دسته لباس های خانگی قرار می گیرد و ویژگی هایی همچون راحت بودن و جنس مناسب آن در اولویت قرار دارند. جنس تاپ ها از پارچه های کشی و تریکو و گاها از پارچه لینن می باشد.

تیشرت

تیشرت

شاید تعجب کنید اگر بشنوید که تیشرت در زبان انگلیسی به عنوان یک مدل از تاپ های آستین کوتاه شناخته شده است هر چند امروزه جایگاه این لباس به عنوان یک لباس زیر تغییر کرده و به صورت یک لباس اسپرت و نیمه رسمی در اماکن عمومی و گردش های روزانه پوشیده می شود.

تفاوت تی شرت و تاپ زنانه

تفاوت تی شرت و تاپ زنانه در چیست؟ کدام تی شرت ها برازنده کمد بانوان است؟ نحوه ست کردن تی شرت با مناسبت ها و چگونه از پیراهن ها و تاپ ها مراقبت کنیم؟ مجموعه پیراهن ها و تاپ های مخصوص زنان را می توان به دسته های مختلفی تقسیم بندی کرد.

به طور مثال تی شرت ها براساس خط یقه یا خط گردن، رنگ و آستین کوتاه و بلند دسته بندی می شوند. همچنین تی شرت ها در انواع مختلف و طرح های جذاب و زیبا موجود می باشند.

از تی شرت های بدون آستین به عنوان پیراهن زیر زنانه یا یک پیراهن ورزشی نیز استفاده می شود. همانطور که در زیر بلوز می توان انواع مدل تاپ پوشید.

فرق بین تاپ های زنانه و تی شرت زنانه چیست؟

طول آستین تعیین کننده نامگذاری تاپ و تی شرت است به طوری که هر چه طول آستین بیشتر باشد، به وضوح فرم لباس به تی شرت نزدیک تر است. تی شرت هایی که در کمد لباس بانوان به چشم می خورد در اکثر مواقع قابلیت ست شدن با انواع شلوار جین یا بلیزر را دارند.

انواع تی شرت

تی شرت آستین کوتاه

از پیراهن های آستین کوتاه اغلب به عنوان یک تاپ سبک استفاده می شوند، به این صورت که به عنوان اولین لایه زیر ژاکت زنانه در زمستان مورد استفاده قرار می گیرند. البته از تی شرت های آستین کوتاه به عنوان پیراهن راحتی برای شب  یا حتی پیراهن های ورزشی زنانه در فعالیت های مختلف ورزشی استفاده می شود. تی شرت هایی در رنگ های سیاه، سفید و خاکستری که از جنس پنبه هستند جزو پرکاربردترین و محبوب ترین ها محسوب می شوند.

تی شرت آستین بلند

از تی شرت های آستین بلند معمولا در اوایل فصل بهار و پاییز استقبال می شود. یک تی شرت آستین بلند گزینه مناسبی برای ست کردن با یک شلوار استرچ و کفش پاشنه تخت است.

تی شرت یقه دار یا پیراهن چوگان

یک تی شرت ساده دکمه دار به همراه شلوارک و کفش راحتی، یک استایل شیک و در عین حال ساده را رقم می زنند. همچنین می توانید یک تیشرت یقه دار با آستین های کوتاه برای ست شدن با شلوارجین زنانه و کفش کتانی انتخاب نمایید.

فروشگاه بزرگ پوشاک امی با عرضه انواع پوشاک زنانه علی الخصوص تاپ و تیشرت های برند اسمارا، توانسته است که جوابگوی سلیقه های مختلف بانوان خوش سلیقه باشد.

با اطمینان می توان گفت که تاپ و تی شرت های زنانه برند اسمارا با برش های متناسب و رنگ های متنوع مورد پسند و محبوب بانوان عزیز قرار می گیرد. مدل یقه گرد یا یقه افتاده و جنس پنبه ای تیشرت های برند اسمارا، این محصول را کاملا شیک جلوه داده است و همچنین پوشیدن این تیشرت ها برای فصل تابستان کاملا مناسب و راحت می باشد.

بلوز و شومیز

بلوز و شومیز

بلوزها و شومیزها از جمله لباس هایی هستند که در گروه تاپ ها قرار می گیرند و با شلوار یا دامن ست می شوند.

هچنین یکی از مدل های پرکاربرد برای مراسمات و میهمانی های زنانه به شمار می روند که دارای آستین کامل یا نیمه آستین هستند.

البته می توانید بلوز یا شومیزی خریداری نمایید که دارای آستین های بلند باشد. پارچه های حریر برای تهیه این مدل از تاپ های زنانه در اولویت قرار دارند تا در هنگام پوشیدن، استایل شیک و زیبایی به فرد ببخشند.

تاپ تونیک

تاپ تونیک-2
تاپ تونیک-1

تونیک ها در دسته تاپ های بلند قرار می گیرند. مدل های متنوع آن دارای آستین یا بدون آستین هستند. البته به مدل های بدن آستین تونیک، تاپ تونیک گفته می شود. برای افرادی که در ناحیه کمر و شکم از پهلو و چربی برخوردار هستند پوشیدن تاپ می تواند باعث شود که برآمدگی های ناحیه شکم به وضوح خود را نشان دهد. این موضوع مسلما خوشایند بانوان شیک پوش و خوش سلیقه نخواهد بود.

 بنابراین ما به شما پیشنهاد می کنیم که از تاپ تونیک استفاده کنید چون گشادی پایین لباس چاق بودن دور کمر را پوشش می دهد به طوری که به چشم نمی آید و ضمنا فرد را خوش استایل نشان می دهد.

کیمونویی

تاپ کیمونویی

وجود آستین های کیمونویی در این نوع، علت نامگذاری آن به این عنوان است. برای تهیه تاپ کیمونویی پارچه های ظریف و لطیف در اولویت قرار دارند چون استایل تابستانی زیبایی به بانوان می دهد و آنها را خوش استایل و شیک پوش نشان می دهد.

باردوت

یکی از مدل های تاپ زنانه مجلسی تاپ باردوت است. این نوع دارای آستین های کامل یا گاها دارای آستین های کوتاهی است که به شکل حلقه دور بازو را می پوشاند.

نیم تنه

تاپ نیم تنه

این نوع تاپ در شکل پر زرق و برق برای میهمانی های زنانه کاربرد دارد هر چند که طرح های ساده آن گزینه مناسبی برای باشگاه و فعالیت های ورزشی است.

افرادی که تمایل دارند بلند قد به نظر برسند با پوشیدن این مدل تا حدودی می توانند به خواسته خود برسند چرا که این مدل برای افرادی که از اندام ریزی برخوردار هستند بهترین گزینه است. تاپ نیم تنه را می توانید با شلوارهای جذب جین ست کنید.

آیا این پست برای شما مفید بود؟

امتیاز متوسط 0 / 5. تعداد: 0

اولین نفری باشید که رای میدهید.